Home » Новини » Вишиванка – прадавній код незламності

Вишиванка – прадавній код незламності

Вишиванка – поема життя,
Закодована вічність в узорах.
Їй ніколи нема забуття…
…Заповідана предками святість!

Вишиванка – прадавній код незламності, мудрості, величі та історичної пам’яті українського народу. Саме тому, в умовах сьогодення, неможливо оминути увагою древній та священний символ, який свідчить про нескореність та волелюбство нації.

Для українців вишиванка — не просто красива і стильна річ у гардеробі, а  символ національної свободи. Недарма за сталінських часів українських патріотів могли ув’язнити за носіння вишитої сорочки, а під час депортації українців 1947 року в рамках операції «Вісла» їм забороняли брати з собою вишиванки або змушували випорювати орнамент. Це свідчить про те, що тоталітарна влада сприймала вишиванки як символ небезпечної для себе самоідентифікації українського народу.

Вишиванка є уособленням єдності дуже різних українців, попри всі розбіжності в політичних чи релігійних переконаннях. А коли у вишиванки одягаються й за кордоном, при цьому не тільки представники діаспори, а й іноземці, це означає солідарність і підтримку українського народу з їхнього боку.

Вишиту українську сорочку часто називають генетичним кодом нації. Мабуть, кожному, хто відчуває себе українцем і одягає вишиванку, особливо якщо вона передається в родині з покоління в покоління, знайоме майже містичне відчуття долучення до чогось святого, духовного й чистого, а головне – рідного. Адже у вишивку, створену руками матері, бабусі чи прабабусі, неминуче вкладено найсвітліші емоції — любов, піклування та побажання добра.

Відзначення Дня вишиванки насправді дуже важливе, бо воно є свідченням поступового повернення українців до своїх джерел, а також підвищення нашої національної свідомості і самооцінки. Саме з цією метою сприяння національній єдності та, зокрема, згуртування студентів навколо важливих національно-патріотичних атрибутів української державності в гуртожитку  Черкаського фахового коледжу харчових технологій   студенти провели День вишиванки під гаслом «Вишиванка – поема життя…». Вони декламували вірші, співали пісень та робили світлини у вишиванках.