Home » Новини » День українського добровольця.

День українського добровольця.

Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам’ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.

Дата 14 березня була обрана не випадково. Саме в цей день у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Чоловіки й жінки самоорганізувалися та вирушили на схід України – на захист нашої держави та її суверенітету.

Внесок добровольчих формувань у захист незалежності України під час збройної агресії РФ на сході нашої держави у 2014 році важко переоцінити. Тоді, у 2014 році, добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію, відтак по суті врятували Українську державність від загибелі.

Україна зараз переживає найбільше випробування у своїй новітній історії – повномасштабну збройну боротьбу з російським агресором за власну незалежність і територіальну цілісність. Завжди, у найважчі часи нашої історії, знаходилися відважні, які добровільно брали зброю до рук і ставали на захист своєї Батьківщини. Воїни Русі-України, лицарі Костянтина Острозького, козаки Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Виговського та Івана Мазепи, воїни Армії Української Народної Республіки та Галицької армії Західноукраїнської Народної Республіки, Антигітлерівської коаліції часів Другої світової війни, Української Повстанської Армії мужньо здобували героїчні перемоги й віддавали свої життя за українську землю. Нині добровольцем став увесь Український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто став до лав територіальної оборони; ті, хто всіляко допомагає захисникам і готовий стати до їхніх лав завтра. Наша готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої Перемоги.

З метою відзначення Дня добровольця, у нашому навчальному закладі було проведено загальноколеджанський захід «Вони для нас виборюють життя».  Відбулася зустріч із добровольцем, ветераном АТО, учасником Ігор Нескорених Вадимом Мазніченко, який розповів про свій бойовий шлях та мотивацію стати добровольцем. Зустріч пройшла у теплий, дружній обстановці, студенти задавали багато питань, на які ветеран  давав відверті та цікаві відповіді. Студентський актив коледжу вшанував пам’ять загиблих добровольців, захисників України покладанням квітів до меморіалу загиблим героям за незалежність та цілісність української держави.

ФОТО за посиланням

https://drive.google.com/drive/folders/1LC27o7021todfQwBpHtO4iVEfa414Cnc?usp=share_link