Ти твориш добро, даруючи радість усім,
Ти ділишся щастям і серцем своїм.
5 листопада Україна відзначила Міжнародний день менеджерів-волонтерів. Це свято офіційно затвердили у 1999 році. Ініціатором впровадження професійного дня стала американка Нен Готорн, яка допомогла створити комітет з вивчення доцільності святкування International Day of Volunteer Managers у світових масштабах. До 2005 року це свято збігалося з грудневим Міжнародним днем волонтерів. Потім подію відзначили 1 листопада 2006 року, пізніше перенесли на 5 листопада. Виникла необхідність привернути увагу світового суспільства до необхідності та важливості праці менеджерів-волонтерів.
5 листопада наш коледж отримав запрошення на інформаційну годину від Обласної юнацької бібліотеки ім. В. Симоненка. Групи Тфб 8-09-24, ПТфб 9-09-24, СПфб 9-09-24, Ффб 6-09-24 ( кл.керівник Погодіна О.Ю.) та група ХТфб 14-09-24 (кл.кер. Шаповал Я.В.) начолі з бібліотекаркою коледжу Тіняковою М.М. були гостинно зустрінуті працівниками юнацької бібліотеки.
Згідно з Державною цільовою програмою з утвердження української національної та громадянської ідентичності студентам запропонували до перегляду цікаву презентацію «Волонтерство як добра воля». Присутні дізнались, що волонтер – це людина високої душевної якості. Свій час, свої знання та навички волонтери добровільно і безоплатно надають суспільству для виконання різноманітних благодійних, громадських або соціальних робіт. Французьке слово volontaire («волонтер») походить від латинського voluntarius («добровільний»).
Бібліотекарка Обласної юнацької бібліотеки Стокоз Ольга Олексіївна, сама активна волонтерка, розповіла, що волонтерами стають не з фінансових спонукань, а заради добровільної допомоги іншим та набуття безцінного життєвого досвіду.
Студенти дізнались, що волонтерство буває різних типів: міжнародне, екологічне, соціальне, медичне, віртуальне, спортивне, волонтерство в надзвичайних ситуаціях, волонтерство в боротьбі за права людини.
Доброчинна діяльність може бути спрямована на:
- підтримку людей, які опинилися у складних життєвих обставинах;
- створення умов для розкриття творчого потенціалу людей з обмеженими можливостями;
- пошук зниклих людей;
- розвиток освіти та науки;
- охорону навколишнього середовища;
- допомогу безпритульним тваринам;
- реконструкцію історичних пам’яток;
- організацію спортивних, культурних заходів, тощо.
Умови повномасштабної війни продемонстрували неймовірну силу та масштаби волонтерського руху в Україні. Волонтери надають допомогу Збройним Силам України та постраждалим внаслідок широкомасштабної військової агресії росії проти України, збирають кошти й закуповують товари для потреб фронту, координують роботу центрів допомоги для внутрішньо переміщених осіб, надають психологічну допомогу, здають кров на донорство, здійснюють авто-волонтерство. Саме ці напрями волонтерської діяльності є найпотужнішими в умовах війни.
Навіть одна добра справа здатна змінити суспільство, країну та світ на краще. На сьогодні волонтерські організації існують у 80-ти країнах світу і налічують близько 110 мільйонів людей. І нехай кожен гарний вчинок одного волонтера надихає на добрі справи інших.