Дивляться в твої очі
Мільйони скатованих душ.
Пригорни їх, посели на спочинок,
Та їхнього сну не поруш.
В історії бурхливого XX-го століття Голодомор 1932-33 років в Україні посідає особливе місце.
Голод був не випадковим явищем природного чи соціального походження, а наслідком цілеспрямовано застосованого тоталітарною владою терору голодом, тобто геноцидом.
Масове фізичне винищення українських хліборобів штучним голодом було свідомим терористичним актом політичної системи проти мирних людей, проти українців як нації і, зокрема, проти селян як класу. Вимерли цілі покоління землеробського населення. Було підірвано соціальні основи нації, її традиції, духовну культуру та самобутність.
2006 року Верховна Рада України офіційно визнала Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу.
Голодомор визнали геноцидом українців Європейський парламент, ПАРЄ, ЮНЕСКО, Ватикан та парламенти 28 країн.
У межах виконання Державної цільової програми з утвердження української національної та громадянської ідентичності 26 листопада бібліотекою коледжу була проведена виховна година «Запали свічку пам’яті». В годині скорботи прийняли участь групи ХТфб 13-09-24 та Тфб 3-09-21 на чолі з класним керівником Голуб О.А. Студенти прослухали доповідь і подивились презентацію з вражаючими фотоматеріалами Голодомору 1932-33 років.
Також до уваги студентів була представлена книжкова експозиція «Пам’ять вічно жива».
Дослідники називають різні цифри загиблих під час Голодомору: 5, 7, 9 та 10 мільйонів. Але, в будь-якому випадку, мова йде про МІЛЬОЙНИ жертв.
Студенти вшанували пам’ять загиблих мучеників хвилиною мовчання.
Критерієм масштабності трагедії Голодомору є не лише цифри, а й здатність кожної людини сприймати чуже горе, як своє. Всеосяжність цієї національної катастрофи можна збагнути лише глибиною внутрішнього потрясіння кожного, хто вважає себе цивілізованою людиною.