У Черкаському фаховому коледжі харчових технологій та бізнесу до Дня пам’яті та примирення студенти групи ХТфб-8 та представники студентського самоврядування взяли участь у покладанні квітів до Пагорбу Слави, проведено відеоперерву «Внесок українців у перемогу в Другій світовій війні», на засіданні гуртка «Історичні портрети» відбувся перегляд відеофільму «За що боролась Українська Повстанська Армія?», в кабінеті історії представлена виставка «Війна не робить винятків. Жіночі історії Другої світової».
29 травня минулого року Верховна Рада України Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановила 8 травня як єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні. Ми приєдналися до європейської традиції святкування перемоги над нацизмом і цьогоріч це свято вперше відзначаємо саме в той день, коли Німеччина офіційно капітулювала.
Для Європи 8 травня — точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними. Пам’ять про війну має вести не до культу перемоги, а розвивати вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами, а також виховувати сміливість та принциповість у боротьбі з агресією й несправедливістю.
8 травня, в День пам’яті та перемоги, Україна вшановує кожного, хто боровся з нацизмом, а також пам’ять мирних цивільних людей, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл, дітей війни, примусових робітників.