Home » Цікава психологія

Цікава психологія

Спробуйте бути хоча б трохи добрішими – і ви побачите,

що будете не в змозі зробити поганий вчинок

Коли людина допомагає іншим, її мозок виробляє велику кількість ендорфінів, так званих гормонів щастя, також відомих як природне знеболювальне. Крім того, ендорфіни мають заспокійливий ефект, нейтралізують дію стресу, полегшують депресію. Виявляючи чуйність, ми відчуваємо фізичне полегшення, відчуваємо себе менш самотньо, оточуючі викликають у нас менше неприязні. Нарешті, чуйність супроводжується душевним піднесенням, яке межує з ейфорією, що пояснюється виробленням гормону серотоніну, що регулює наш настрій.

Навіщо людині пам’ять?

 Старий китайський мудрець йшов по засніженому полю і побачив заплакану жінку.

– Чому ти плачеш? – Запитав він її.

– Тому що згадала минуле, молодість, колишню красу, нині збляклу, чоловіків, яких любила. Бог був жорстокий, подарувавши людям пам’ять. Він, видно, знав, що я буду згадувати весну моєму житті і плакати.

Мудрець, втупившись нерухомим поглядом в одну точку, споглядав снігову рівнину. А жінка раптом перестала плакати і запитала:

– Що ти бачиш там?

– Бачу квітучі троянди, – відповідав мудрець. – Бог був великодушний, подарувавши мені пам’ять. Він, видно, знав, що взимку я завжди зможу згадати весну і посміхнутися.

Вода — двигун мислення

Вода — це не лише те, із чого складається людина, а й те, що допомагає їй думати.

Був проведений експеримент, під час якого 35 осіб розга­дували тести після легкого сніданку. Кілька учасників випило ще по пляшці води. Результати тесту засвідчили, що люди, які хотіли пити, не отримавши рідини, упоралися із завданням на 14 % гірше за інших.

Учені радять випивати склянку води тоді, коли завдання видається нездійсненним.

Спрага не обов’язково має бути сильною, ми можемо на­віть не підозрювати, що вода в певний момент звільнить деякі ділянки мозку для виконання роботи.

Попивши, ми відчуємо збільшення швидкості реакцій і те, наскільки просто сконцентрувати.