Home » Новини » Святкуємо День народження гривні

Святкуємо День народження гривні

Гривня – наш символ

Українська гривня відзначає свій 27 рік перебування в грошовому обігу.

В рамках відзначення Дня народження гривні, що організовано  центром фінансових знань «Талан» Національного банку України з метою формування фінансової грамотності молодого покоління та формування високої фінансової культури українського суспільства, студенти спеціальностей 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» і 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»  долучилися до  заходів в межах святкування.

Надзвичайно цікавою  та захоплюючою  виявилася  віртуальна екскурсія   музеєм грошей НБУ на тему: «Монетно-вагові злитки гривні- зародження власної грошової одиниці». Здобувачі освіти дізналися про походження української власної грошової одиниці- гривні, її перше зародження та особливості побутування,  виготовлення, обігу, а також фальшування перших гривень.

 22 вересня було організовано та проведено  викладачами Мальованною Т.П. і Мамчур Н.О. круглий стіл із студентами груп Ффб-3, Ффб-5, ПТфб-3, ПТфб-6 на тему «Від прикраси до валюти: цікаві факти про гривню». Під час заходу були обговорені такі питання:

  • «Історія української гривні», доповідь  підготували Сандрачук Анна та Зозуля Вікторія;
  • «Грошова реформа в Україні 1996 року» (Глушко Каріна і Собова Валерія);
  • «Де і як друкується гривня?» (Бугай Назар);
  • «Як змінювалася українська гривня за роки незалежності» (Валах Марія);
  • «Ювілейні монети» (Шаповал Любов);
  • «13 цікавих фактів про гривню» (Крицька Ліза).

Саме молодь має сьогодні стати справжніми агентами змін у сфері фінансової обізнаності наших громадян. Саме їй під силу впроваджувати позитивні зміни, які впливатимуть на формування нових фінансових навичок  та незалежної фінансової поведінки, що сприятиме досягненню як індивідуального, так і колективного фінансового успіху  на  державному рівні.

Нагадуємо, з 4 вересня Національний банк України ініціював нову хвилю благодійної акції «Смілива гривня». Це благодійна ініціатива, яка має на меті об’єднати зусилля українців та зібрати кошти для допомоги оборони України. Акція триватиме до 30 листопада.

Нехай наша єдність допоможе нашим героям! Разом ми можемо зробити більше!