Home » Новини » Сьогодні, 15 березня, за багаторічною традицією відзначається Всесвітній день захисту прав споживачів!

Сьогодні, 15 березня, за багаторічною традицією відзначається Всесвітній день захисту прав споживачів!

Сьогодні, 15 березня, за багаторічною традицією відзначається Всесвітній день захисту прав споживачів. Це день визнання видатних досягнень споживчого руху, можливість зазирнути у майбутнє і підкреслити головну роль споживачів та захисників інтересів споживачів.
Щорічно, починаючи з 1983 року, він проводиться під егідою Організації Об’єднаних Націй. В цей день в 1962 році відбувся історичний виступ в конгресі США 35-го президента США Джона Кеннеді, в якому він вперше дав визначення поняттю «споживач» і виділив чотири невід’ємних його права: на інформацію, на безпеку товарів та послуг, на вибір товарів і послуг на конкурентній основі, бути почутим. Згодом цей список був розширений, і до нього увійшли: право на задоволення базових потреб, право на компенсацію, право на споживчу освіту, право на здорове довкілля.
Головним захисником прав споживачів в Україні є Держпродспоживслужба. Її управління в областях щодня забезпечують реалізацію державної політики у галузі держнагляду за дотриманням законодавства про захист прав споживачів, попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення, захисту прав споживачів реклами, державного контролю за безпечністю та окремими показниками якості харчових продуктів, метрологічного нагляду, ринкового нагляду в межах сфери своєї відповідальності.
Захист споживчих прав – це складова частина захисту прав людини. У державах із розвиненою економікою споживач здійснює керівну функцію на споживчому ринку. А це можливо лише за активної життєвої позиції кожного громадянина країни за підтримки з боку держави.
Усі ми – споживачі: незалежно від віку, статі, освіти, соціального статусу та займаної посади, оскільки протягом життя споживаємо товари й послуги і платимо за них.
Задля того, щоб отримувати виключно задоволення від придбання товарів та послуг нагадуємо:
•Будьте пильними – думайте, що і де купуєте!
•Уважно роздивіться та перевірте товар!
•Обов’язково вимагайте від суб’єктів господарювання наступні документи: інструкцію, договір, гарантійний талон, касовий чек!
•Дотримуйтесь правил експлуатації!