Home » Новини » Корисна інформація від психолога «Про мобільні бригади соціально-психологічної допомоги»

Корисна інформація від психолога «Про мобільні бригади соціально-психологічної допомоги»

            За сумною статистикою країн, які переживали вторгнення окупаційних військ, негативні наслідки війни на психологічному рівні продовжують тривати без зменшення інтенсивності ще протягом як мінімум 15 років. Навіть після того, як люди, що постраждали від війни повертаються до мирного життя, вони продовжують діяти за тими психологічними законами, які забезпечували їм виживання і перемогу над противником. Саме тому робота психологів та соціальних працівників нині надзвичайно важлива і актуальна. 

Психологи відзначають, що сьогодні в Україні не лишилося людей, яких не торкнулася війна.

На Черкащині діють мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства.

            За викликом потерпілої людини психологи та спеціалісти можуть приїхати і допомогти розібратися з ситуацією і вирішити її позитивно. На відміну від поліції, працівники цієї служби діють не лише в тих випадках, коли порушено закон. Така діяльність є особливо важливою нині, на другий рік повномасштабного вторгнення, коли багато людей відчувають тривожність і потребують підтримки та психологічної допомоги.

Чим займається мобільна бригада соціально-психологічної допомоги:

  1. надає психологічну допомогу  постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі;
  2. внутрішньо переміщеним особам, які були вимушені залишити зони бойових дій;
  3. реагує  на повідомлення про випадки насильства, зокрема шляхом кризового й екстреного втручання;
  4. інформує постраждалих осіб про медичні, юридичні та інші послуги, які можна отримати для подолання наслідків насильства, а також про надавачів таких послуг, зокрема про загальні або спеціалізовані служби підтримки постраждалих осіб (притулки, кризові кімнати, денні центри та інші);
  5. роз’яснює постраждалим особам їхні права та можливості отримання допомоги (медичної, юридичної і т.д);
  6. скеровує постраждалих до інших загальних або спеціалізованих закладів (притулки, денні центри, кризові кімнати тощо);
  7. проводить  інформаційно-просвітницьку діяльність з мешканцями, працівниками організацій, установ;
  8. забезпечує індивідуальну  роботу психолога з особами, які цього потребують.

  Спеціалісти мобільних бригад закликають всіх, хто відчуває необхідність отримати допомогу, не соромитися і звертатися до них. Час, коли фраза «тобі треба піти до психолога» була жартом, залишився в довоєнному житті. Нині ми маємо прийняти таку реальність, в які зараз всім українцям потрібен психолог, питання лише в тому, для кого психологічна допомога може бути плановою, а для кого, як кажуть лікарі – ургентною, тобто такою, що пов’язана з ризиком для життя і потребує невідкладних лікувальних заходів. Якщо відчуваєте, що належите до другої категорії, не терпіть, звертайтесь!

Звернутися до спеціалістів мобільних бригад соціально-психологічної допомоги на Черкащині можна за телефонами:

м. Черкаси: (050) 527 44 36

Черкаський р-н: (096) 036 86 41