Home » Новини » День пам’яті жертв політичних репресій

День пам’яті жертв політичних репресій

День пам’яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Відзначається згідно з Указом Президента Віктора Ющенка від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму. Кількість жертв в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусове психіатричне «лікування».

Один із трагічних символів тієї доби є київська Биківня – у Биківнянському лісі розташоване найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій. Тут був об’єкт спеціального призначення НКВС, де наприкінці 1930-х – у 1940-х роках відбувалися масові захоронення розстріляних та закатованих. Однією з найкривавіших стала ніч у Києві 19 травня 1938 року, коли у в’язницях НКВС було розстріляно 563 людини. Трагедія Биківні стоїть в одному ряду із такими злочинами, як Аушвіц, Бухенвальд, Дахау, Бабин Яр та Катинський розстріл. На сьогодні вже встановлено імена понад 19 тисяч розстріляних громадян з Биківнянського поховання жертв сталінських репресій.

Сучасна росія є правонаступником СРСР. Її диктатор путін продовжує злочинну політику свого попередника Сталіна, ведучи проти України геноцидальну війну. Російські окупанти застосовують сталінські методи на тимчасово окупованих територіях щодо цивільного населення та щодо українських воїнів-військовополонених (розстріли, поміщення до концтаборів, катування голодом, енкаведистські тортури тощо).

В Черкасах місце поховання жертв терору знаходиться на старому єврейському кладовищі. В період з 5 серпня 1937 року по 27 листопада 1938 року  було  розстріляно  щонайменше 1144  особи.  Пам’ятний  знак  в Соборному  парку встановлений в 2006 році в пам’ять про жертв Голодоморів та політичних репресій на Черкащині.

З метою вшанування жертв політичних репресій у нашому навчальному закладі були проведені такі заходи: відеоперерва  «Безвинно закатовані», відвідування студентами груп ХТфб-8-09-22, Тфб-3-09-21, СПфб-6-09-22 вистави «Сад Гетсиманський» у Черкаському театрі ім. Т.Г. Шевченка.