Home » Новини » 9 листопада – День української писемності та мови

9 листопада – День української писемності та мови

Свято День української писемності та мови було встановлено указом Президента України в 1997 році на 9 листопада. У цей день відзначається церковне свято, присвячене українському літописцю Нестору. За деякими дослідженнями, саме з його праць починається українська писемність.

З метою згуртування навколо рідного слова усіх учасників освітнього процесу у Черкаському фаховому коледжі харчових технологій та бізнесу до Дня української писемності та мови протягом тижня були проведені тематичні конкурси та різноманітні заходи.

8 листопада була проведена цікава та пізнавальна інтелектуальна вікторина «Знавці української мови та літератури», у якій взяли участь студенти усіх спеціальностей.

9 листопада у бібліотеці організовано виставку мовознавчої літератури, словників та довідників з української мови «Мова єднає серця!».

Викладачі, працівники та студенти коледжу взяли участь у ХХІІ Радіодиктанті національної єдності не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

Студенти усіх спеціальностей взяли участь у 1-му етапі  Міжнародного мовно-літературного конкурсу для учнівської та студентської молоді ім. Т.Шевченка та ХХІІІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

Студенти та викладачі  коледжу у середу, 9 жовтня, переглянули виставу М.Старицького «За двома зайцями» у Черкаському обласному музично-драматичному театрі ім Т.Шевченка.

Талановиті актори ніби й не грали, вони жили своїми героями. Тож усі глядачі із захватом поринули у дію комедії та атмосферу кумедних перипетій. Чудовий акторський склад, декорації, український побут, прекрасна музика, освітлення, цікаві та яскраві костюми, веселі танці та пісні, дотепні жарти, від яких наповнювлася сміхом уся глядацька зала, все це сприяло успіху вистави, зарядило позитивними емоціями, незважаючи на перерву під час повітряної тривоги. 

З метою виховання поваги до рідної мови, до культурно-національних цінностей України 10 листопада було проведено мовно-літературний турнір «Найрозумніший», у якому взяли участь команда студентів 1 курсу «Кобзарики» та команда студентів 2 курсу «Тарасики». Учасники турніру перевіряли свої знання у таких категоріях: «Народні звичаї», «Українська міфологія», «Народні казки», «Прислів’я», «Частини мови», «Загадки». Вболівальники допомагали своїм командам отримати додаткові бали, відповідаючи на питання вікторини.

День української писемності – прекрасний привід прочитати нову книгу українською мовою, або розмовляти виключно українською, адже сьогодні у більшості українців ставлення до нашої мови змінилося, як ніколи. Мова – це той інструмент, який дозволяє людині усвідомити причетність до власного народу.

Тому пам’ятаймо, що ми є УКРАЇНЦЯМИ, А НАША РІДНА МОВА – УКРАЇНСЬКА!!!