«Ніхто не повинен бути в рабстві або у підневільному стані;
рабство і работоргівля забороняються в усіх видах».
Загальна декларація прав людини
18 листопада відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. У нашому сьогоденні торгівля людьми залишається великою проблемою, про яку потрібно говорити. Діти наше майбутнє, тому наш обов’язок є захистити їх від злочинних посягань. Одним з найкращих методів боротьби з торгівлею людьми – це знати, як їй протидіяти.
Проблема торгівлі людьми має глибокі історичні та етнонаціональні корені. Комісія ООН з питань боротьби з міжнародною злочинністю вважає торгівлю людьми третьою за своїми масштабами категорію організованої злочинності, що поступається лише нелегальній торгівлі наркотиками і зброєю. За оцінками комісії, щорічні прибутки цього кримінального бізнесу становлять більше дванадцяти мільярдів доларів.
Нелегальні доходи від торгівлі «живим товаром» живлять механізм корупції. Уперше термін «біле рабство» з’явився на початку двадцятого століття. Пізніше поняття «білого рабства» поширилось на торгівлю «живим товаром» загалом.
Насправді поняття «торгівля людьми» охоплює широке коло соціальних явищ. Предметом торгівлі може бути будь-яка особа незалежно від статі й віку.
З метою поінформувати молодь про явище торгівлі людьми як прояву сучасного рабства, про причини та наслідки людської дискримінації, розширення правових знань вихователем гуртожитку ЧФКХТБ Титарчук Н.І. була проведена інформаційна година «Людина не товар» для студентів коледжу, які проживають у гуртожитку. Під час заходу зі вступним словом про, на жаль, болючу і актуальну тему виступила вихователь, далі студенти переглянули презентацію, яку підготували студентки Стригун Анна (група Тфб-5, к.72) і Фесенко Юлія (група ПТфб-6, к.73) і соціальні відефільми. Присутні на заході студенти активно долучилися до обговорення та висловлювали свої думки, як діяти у ситуаціях, що можуть спричинити їх експлуатацію.
На завершення студентам надали рекомендації, як не стати жертвою торгівлі людьми, надали контакти Гарячої лінії з питань протидії торгівлі людьми. Побажали в майбутньому зробити свідомий і виважений вибір. Пам’ятати, що з будь-якої ситуації можна знайти вихід. Бути готовими прийти ближньому на допомогу.