Home » Як заохотити дитину до здорового способу життя?

Як заохотити дитину до здорового способу життя?

Привчати дитину до здорового способу життя повинні кожні батьки і робити це бажано якомога раніше.

Під «здоровим способом життя» розуміють комплекс щоденних заходів, що включають в себе раціональне, збалансоване харчування,  регулярні  заняття спортом, фізичні навантаження, а також повноцінний і здоровий сон.

Щоб привчити дитину до здорового способу життя, необхідно щоб цих же принципів дотримувалися батьки. Це важливо, бо кожна дитина бере приклад, в першу чергу, з батьків і намагається їх наслідувати.

Прекрасно, якщо батьки займаються спортом разом з дитиною – спільні заняття захоплюють дітей.

Намагайтеся частіше виходити з дитиною на прогулянки, пограти в активні ігри або покататися на велосипеді, а у вихідні – сходити в ліс або до озера.

Дорослим свіже повітря теж піде тільки на користь. Прогулянки на свіжому повітрі покращують апетит і сон.

Слідкуйте за тим, щоб дитина дотримувалась режиму дня – це дисциплінує малюка і допомагає йому все встигати. Важливо передбачити, щоб дитина протягом дня достатньо рухалась.

Займайтесь всією сім’єю загартовуванням. Загартовування зміцнює  імунітет дитини і дорослих, піднімає настрій і поліпшує самопочуття.

Запишіть Вашу дитину в спортивну секцію. Запропонуйте дитині вибрати ту спортивну секцію, яка їй найбільше до душі. Поясніть їй, як багато друзів вона знайде там і як там буде цікаво.

Головне, щоб дитина сама вибрала, чим вона хоче займатися. Не важливо, що це буде – танці, плавання або заняття якимось видом боротьби, найважливіше – щоб це подобалося дитині.

Намагайтеся, щоб на Вашому столі були тільки корисні продукти і здорова їжа. Виключіть з раціону сім’ї шкідливі продукти, наприклад, газовані напої, чіпси, фаст-фуд, шоколадні батончики, а також обмежте жирне, смажене і копчене.

Слідкуйте за об’ємом їжі, який їсть малюк, і не допускайте переїдання.

Не привчайте дитину до шкідливої привички їсти перед гаджетом – це негативно позначається на травленні і призводить до переїдання.

Слідкуйте за тим, щоб дитина не проводила багато часу біля телевізора або комп’ютера.

Безумовно, привчання дитини до здорового способу життя не є легким завданням, але це варто зусиль, оскільки від цього залежить здоров’я і самопочуття дитини.