- Поговоріть із кимось. Поговоріть із кимось, кому довіряєте. Підтримка і співчуття можуть допомогти зняти напругу та відновити почуття спокою. Майте на увазі: інша людина не повинна вирішувати ваші проблеми, їй просто потрібно побути хорошим слухачем.
- Піклуйтеся про себе. Якщо ви надто зосереджені на навчанні, легко нехтувати своїм фізичним здоров’ям. Але саме тоді, коли ви підтримуєте своє здоров’я збалансованим харчуванням і фізичними вправами, ви стаєте сильнішими і більш стійкими до стресу. Коли стрес під час навчання підсилюється, спробуйте зробити швидку перерву і прогулятися за межами навчального закладу, якщо це можливо. Фізичний рух допоможе вам відновити баланс.
- Позбудьтеся шкідливих звичок, які провокують стрес. Багато хто посилює свій стрес негативними думками та поведінкою. Коли ви зміните цю звичку, то побачите, що справлятися зі стресом стане легше. Опирайтеся перфекціонізму. Коли ви ставите собі нереалістичні цілі, ви налаштовуєте себе на відставання. Прагніть зробити все можливе — ніхто не може попросити вас про більше.
- Не жертвуйте сном. Часто ми намагаємося зробити більше справ за рахунок часу на сон. Такий підхід насправді тільки шкодить вашій продуктивності. Вимикайте гаджети за годину до сну або використовуйте нічний режим.
- Визначте пріоритети та організуйте робочий час. Намагайтеся знайти баланс між навчанням та відпочинком, соціальною діяльністю, щоденними обов’язками та часом для себе.
- Плануйте регулярні перерви. Переконайтеся що протягом дня у вас є час для короткого відпочинку. Також спробуйте виходити за межі свого навчального закладу на обід.
- Встановіть здорові особисті межі. Багато хто відчуває себе зобов’язаним бути доступним 24 години на добу і перевіряти все, пов’язане з навчанням. Але дуже важливо мати періоди, коли ви зовсім не працюєте й не думаєте про навчання.
І пам’ятайте:
Піклуватися про себе не означає повністю змінювати спосіб життя.
Навіть дрібниці можуть підняти вам настрій й додати енергії.