Home » Новини »  «Як налаштуватися на навчання після канікул: 5 порад психолога»

 «Як налаштуватися на навчання після канікул: 5 порад психолога»

На канікулах завжди розслабляєшся і відвикаєш від занять.

Відновлення навчального режиму після канікул може стати стресом.

Тож, як повернутися в навчальний режим без головного болю і стресу?

Порада 1.Нормалізуйте режим сну та подбайте про здорове харчування

Під час канікул швидко відвикаєш від розпорядку дня. Потрібно поступово повернутись до звичного режиму сну. Тим паче, що зима — важкий період для організму, який росте та розвивається. Мало вітамінів надходить в організм, тому й прокидатися зранку непросто, потрібен додатковий час на «розкачку». У графік необхідно «вписуватися» заздалегідь: хоча б за кілька днів до повернення в коледж.

Підліткам та молодим людям рекомендують спати не менше 8-9 годин. Тому, якщо заняття в коледжі починаються о 8-ій.30 ранку, беремо дві години на збори та дорогу і вираховуємо: до ліжка треба йти не пізніше 23:00.

Додайте у свій раціон сухофрукти, банани, мандарини, хурму і навіть домашні бургери із цільнозернового хліба з сиром і шматочками овочів.

Порада 2. Дозвольте собі купити щось нове перед початком семестру

Наприклад, канцелярські товари, одяг або інші потрібні речі. Ритуал, який викликає приємні асоціації, формує позитивну емоційну прив’язку і налаштовує на навчання.

Порада 3.Спробуйте скласти розклад на день/тиждень

Не треба примусу, робіть це у формі забави.

Порада 4. Повторюйте пройдене та не поспішайте з додатковими заняттями

Щоб внести системність у заняття та відчувати себе впевненіше, встановіть для себе правила, наприклад, з першого дня навчання щодня регулярно виконувати домашні завдання та повторювати пройдений на занятті матеріал.

Щоб знизити навантаження в перші тижні навчання після канікул, ненадовго відмовтеся від додаткових секцій та занять. До них можна повернутися пізніше. Так у вас буде час адаптуватися до обов’язків і завдань.

Порада 5. Не ігноруйте прогулянки і спортивні активності

Прогулянки по вулиці, заняття фізкультурою та руханки на перервах — це життєво необхідна частина розпорядку навчального дня. Якщо в холодну пору року посидіти безвилазно вдома з гаджетами, то втрачаєтся фізичний тонус. Як наслідок — відчуття млявості у перші дні після канікул.

Складіть «карту тижня»

Далеко не всі діти ладнають із тайм-менеджментом. Дорослим, які звикли до мультитаскінгу, зрозуміти це часом важко. Але спробуйте і допоможіть вашому школяру скласти розклад на день і тиждень. Не треба примусу, робіть це у формі забави.