Home » Новини » ВИШИВАНКА-ГЕНЕТИЧНИЙ КОД УКРАЇНЦІВ

ВИШИВАНКА-ГЕНЕТИЧНИЙ КОД УКРАЇНЦІВ

Кожен українець,  знає, що таке вишиванка, адже це не просто одяг, а частина душі. Це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе. Вишиванка –  символ, який зберігає  коріння, ідентичність, розуміння себе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу.

Українці завжди вирізнялися серед інших народів. Наш національний одяг, подібно до мови, культури й традицій – це один із основних видів ідентифікації себе серед загалу, як на Батьківщині, так і за кордоном.

У час війни проти України і геноциду  українського народу важливо розуміти, що коли ми одягаємо вишиванку, то вбираємося не у звичайну сорочку, а в одяг сили. Його споконвічно носили наші предки — від трипільців і русичів до упівців і дисидентів-шістдесятників. Вишиванка, на відміну від косоворотки московитів, є справжнім витвором національної уяви багатьох поколінь українців. Вона — оберіг, який передавали з покоління у покоління та про який складають вірші і пишуть пісні.

Ймовірно тому у вишиванці закладені цінності. Та більше того, ВИШИВКА —  це наш генетичний код.

На теперішній час вишиванку можна вважати одним із символів, яким українець може вирізнятися серед інших націй світу. Вишиванка сприяє єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.

Сьогодні Україна відзначає День вишиванки у дуже важкий час, коли всі з нас єднаються і кожен по-своєму якнайшвидше намагається наблизити ПЕРЕМОГУ.

Колектив коледжу бажає , щоб українська вишиванка щодня охороняла всіх вас, дорогі українці!

https://youtube.com/watch?v=Ynb5co4FVMU
https://youtube.com/watch?v=gms2YXWL830