історико-культурологічна конференція
Все найсвітліше, що є у нашому житті – весна, радість, кохання – пов’язане з Жінкою. Ще з найдавніших часів українки славляться не лише своєю красою, добротою, але й – твердістю духу, наполегливістю та мудрістю. В українському суспільстві жінки є не тільки берегинями роду, а й на рівні з чоловіками керують державою, стають до бою з ворогами своєї Батьківщини, роблять відкриття в усіх галузях знань, перемагають у змаганнях, чарують своїм голосом та плекають національну культуру. Україна дала немало славних українок, якими ми можемо величатись та гордитись перед цілим світом.
Напередодні 8 березня у бібліотеці коледжу відбулась історико-культурологічна конференція «Видатні жінки України: минуле та сьогодення», мета якої – висвітлити внесок окремих особистостей в здобутті незалежності та розвитку нашої держави, її науки та культури; популяризації ролі жінки в історико-культурному процесі.
Учасниками заходу стали студенти та викладачі коледжу. Конференція розпочалася зі вступного слова-привітання директора Черкаського фахового коледжу харчових технологій та бізнесу Крикуненко Людмили Олександрівни, яка наголосила на важливості ролі жінок та їх досягнень у становленні української держави.
Тематика конференції охоплювала багатогранні аспекти жінки в українському суспільстві.
Українські жінки внесли значущий вклад у розвиток науки. Численні виклики та перешкоди у роботі, наполегливість, рішучість та пристрасть до науки – усе це в доповідях студентів про астрономиню Олену Казимирчак-Полонську та лікарку Софію Окуневську.
Творчим здібностям жінок немає меж. Їх талант розкривається у різноманітних видах мистецтва: живописі, літературі, театральному мистецтві. Доповіді студентів про Олену Пчілку, Лесю Українку, Ліну Костенко, Марію Заньковецьку та Марію Приймаченко охопили життєвий та творчий шлях мисткинь, який руйнує стереотипи і розкриває їх яскравий та самобутній талант.
За волю нашої держави, її незалежність жінки борються разом з чоловіками. Ризикують і, на жаль, нерідко віддають своє життя. Вони – приклад відваги для всього світу. Дар’я Гусак – остання зв’язкова Романа Шухевича, «Незламна Пташка» — Катерина Поліщук з Азовсталі, парамедикиня Юлія Паєвська «Тайра» – допомагала постраждалим під час Революції Гідності та продовжила це робити на війні; кожна з них віддавала себе заради свободи і незалежності України.
Доповіді учасників конференції звучали українською, німецькою та англійською мовами. На заході присутні мали можливість переглянути виставку «Видатні жінки України: минуле та сьогодення», що вшановує визначне жіноцтво, яке зробило неоціненний внесок у розвиток держави, у боротьбу за незалежність Батьківщини, примножило її славу досягненнями у науці та культурі.
За результатами конференції учасникам вручені сертифікати.