З початку війни є великий ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. Ми розуміємо, що частина людей виїхала до Європи, частина переміщена всередині держави і частина людей примусово вивезені на територію рф та рб. Ризики величезні, тому що люди залишились без житла, грошей, праці.
З метою реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», методичних рекомендацій «Про пріоритетні напрями роботи психологічної служби в системі освіти України у 2024/2025 навчальному році», підвищення рівня обізнаності здобувачів освіти про проблеми торгівлі людьми, права та свободи громадян, державні та міжнародні документи про боротьбу з торгівлею людьми в умовах війни психологічною службою коледжу з 14 по 18 жовтня проведено Тиждень запобігання торгівлі людьми.
14 жовтня представники студентського самоврядування коледжу провели інформаційну 10-ти хвилинку, під час якої розповіли про небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, познайомили з національними і міжнародними документами щодо попередження торгівлі людьми, показали відео ролики «Що таке торгівля людьми?», «Торгівля людьми, трудова й сексуальна експлуатація», «Зупини торгівлю людьми».
Оформлено тематичний стенд «Моє життя – свобода».
Розміщені інформаційні матеріали на сайті коледжу «Торгівля людьми в умовах війни: як не стати жертвою?» та інформаційних стендах гуртожитку.
15 жовтня для студентів навчальних груп І-ІІ курсів, спеціальностей 231 Соціальна робота, 181 Харчові технології, 072 Фінанси банківська справа, страхування та фондовий ринок, 076 Підприємництво та торгівля менеджером-управителем з соціальних питань БО «100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ», координатором МОМ у Черкаській області Андрієм СТРИЖОВИМ проведено інформаційно-профілактичну годину «Торгівля людьми: як себе захистити?».
17 жовтня заступником директора з виховної роботи Аллою ГУЩИНОЮ проведена зустріч студентів І-ІІ курсу із інспекторами превентивної поліції Черкаської області.
Вихователем Наталією ТИТАРЧУК проведено інформаційну годину для мешканців гуртожитку: «Торгівля людьми – це може трапитися з кожним».
18 жовтня люди у всьому світі пов’язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє. У Європейський день боротьби з торгівлею людьми педагогічні працівники зі студентами провели загальноколеджанську акцію «Одягнися помаранчево».
Тож будьте обережними та обізнаними щодо небезпеки торгівлі людьми!
Якщо Ви потрапили у скрутну ситуацію в межах України або за кордоном, зателефонуйте за номером 0-800-505-501 або 527. ☎ На «гарячій лінії» надають юридичні, психологічні та інформаційні консультації з питань попередження та протидії торгівлі людьми, безпечного виїзду за кордон та захисту прав внутрішньо переміщених осіб. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів.