Щороку у третю суботу травня в Україні відзначається професійне свято працівників науки, яке було започатковано згідно з Указом Президента України «Про День науки».
Мета цього свята – вшанування наукових традицій, досягнень учених, якими ми цілком справедливо пишаємося, і на яких покладаємо великі сподівання.
Розвиток науки, ефективне використання результатів наукової діяльності, впровадження новітніх технологій – запорука економічного зростання держави. Разом з тим це – основа інтелектуального потенціалу нації, її гідного майбутнього.
Наука нерозривно пов’язана зі сферою освіти. Навіть у воєнний час вітчизняна освіта і наука проходять потужні трансформації та зміни, а сучасні наукові відкриття допомагають пришвидшити ці якісні зміни на краще. Найголовніше завдання, що стоїть перед нами сьогодні і стоятиме в найближчі роки, – це відбудова країни, і такі процеси точно опиратимуться на наукові досягнення вітчизняних наукових шкіл.
До цього дня в усіх куточках країни проходять тижні науки. Долучився до цих заходів і наш коледж. Засідання студентських наукових товариств, виступи в рамках круглих столів, наукові семінари, дискусійні платформи, експертні студії, презентації цікавих досліджень в галузі історії, туризму, підприємництва, волонтерства – все це відбувалося в нашому закладі цього тижня. Підсумком такої роботи стала IV науково-практична конференція студентів та викладачів «Інноваційний розвиток фахової передвищої освіти: освітні технології, практика, досвід», яка відбулася 18 травня 2023 року.
Теми доповідей охоплювали великий спектр сучасних досягнень в галузі науки та освітніх практик. Обговорювалися актуальні питання про функціонування підприємницьких структур в умовах війни, застосування електронної комерції, краудфандингу та брендів української кухні.
У процесі обговорення розглядалися питання розвитку туристичного бізнесу в Україні та шкоди, завданої російською агресією об’єктам культурної, історичної та туристичної спадщини.
Доповідачі акцентували увагу на національних особливостях, духовності та неповторності української мови, красі та значеннях українських імен, мовленнєвого сленгу.
Зацікавлення викликали доповіді стосовно формування особистого бренду соціального працівника, технологій волонтерської діяльності під час війни.
Така співпраця студентської молоді та викладачів сприяє навчанню пошуковій, дослідницькій діяльності, знайомству з досягненнями науки і техніки, реаліями економічних реформ в Україні та розкриттю творчих здібностей.
Тож і надалі запрошуємо коледжанську спільноту активно брати участь у наукових заходах. Нехай зерна науки дадуть добрі сходи і зростуть у душах наших студентів врожаєм мудрості та натхнення. Вагомих вам відкриттів, новацій, звершень та примноження їх результатів!