Home » Новини » СТАТЬ ТА ГЕНДЕР. ГЕНДЕРНІ РОЛІ. СТЕРЕОТИПИ

СТАТЬ ТА ГЕНДЕР. ГЕНДЕРНІ РОЛІ. СТЕРЕОТИПИ

Кожна людина, незалежно від раси, національності, статі, хоче прожити щасливе життя, «бути рівною серед рівних». Це означає самостійно визначити свій життєвий шлях і його пріоритети, самостійно обрати майбутню професію, повністю реалізувати свої таланти та мрії. Усе це має залежати від наполегливості людини у прагненні до успіху, а не від того, якої вона статі — жіночої чи чоловічої.

З метою реалізації морального виховання 13 лютого у бібліотеці коледжу зі студентами груп ХТфб-11, СПфб-7, СПфб-8 та СПфб-5 відбувся тренінг на тему «Стать та гендер. Гендерні ролі. Стереотипи», завданням якого було розвінчати стереотипні уявлення про ролі жінок і чоловіків у родині та суспільстві, сформувати світогляд молоді, вільний від гендерних упереджень та забобон.

Під час тренінгу студенти ознайомились з поняттям «соціальний стереотип», навчились визначати ґендерні стереотипи, зрозуміли глибину їх проникнення у наше життя. Студенти дізнались про небезпеку існування мовного сексизму, ознайомились із досвідом різних країн і нашої держави щодо подолання його проявів. Вчились виявляти ґендерні стереотипи у художніх творах, ЗМІ, рекламі, повсякденному житті та професійній діяльності; знаходити шляхи до їх переборювання.

Пам’ятайте: чоловіки і жінки різні, але вони мають однакові права, однакові можливості для самореалізації!