Home » Новини » Розуміти та реагувати: аб’юз у стосунках

Розуміти та реагувати: аб’юз у стосунках

6 березня студенти та студентки Черкаського коледжу харчових технологій та бізнесу взяли участь у тренінгу «Розуміти та реагувати: аб’юз у стосунках». Тренінг відбувся в рамках проєкту «ГовориТи», який реалізує Черкаський міський центр соціальних служб.

Координаторка проєкту Марина Матвійчук зазначає:” Цільовою групою проєкту є студентська молодь 17-22 років, яка навчається в закладах  фахової передвищої освіти та вищої освіти м.Черкаси.

Саме в цей період молодь активно будує стосунки, а також вже може мати перший досвід проживання у громадянському шлюбі. Як правило, основні уявлення про стосунки в парі хлопці та дівчата беруть із власних родин, а тому, не завжди можуть адекватно оцінити безпечність стосунків в яких вони опинились. Особливо це стосується молоді, яка проживала в сім’ях де вчиняється домашнє насильство по відношенню до них чи інших членів родини. Також під впливом оточення, молоді можуть навязуватись цінності, які не дозволяють розірвати аб’юзивні стосунки (потрібно терпіти бо він твій чоловік/вона твоя жінка, не виносьте сміття з дому, я терпіла, така наша жіноча доля, може бути гірше, він/вона зміниться та ін.). А тому участь у активності з проєкту дозволить розвіяти основні міфи та стереотипи щодо аб’юзу та підвищити власну обізнаність в цій темі”

Під час тренінгу молодь разом з тренерками проєкту Іриною Вічкань та Аліною Волик моли змогу:

>>>визначили поняття “конфлікт”, “домашнє насильство”, “гендерно-зумовлене насильство”, “домашнє насильство”, “булінг” та “аб’юз”,  визначити їх значення та в чому між ними різниця;

>>>обговорили основні ознаки та види  аб’юзу у  стосунках;

>>>охарактеризували портрет аб’юзера(-рки);

>>>проаналізували наслідки аб’юзивних стосунків;

>>>подискутували про те, чи варто зберігати аб’юзивні стосунки з партнером (-кою);

>>>виокремили шляхи виходу з аб’юзивних стосунків

Дружелюбна атмосфера тренінгу сприяла тому, що молодь активно обговорювала дискусійні питання, ділилась власними знаннями та досвідом, оскільки сьогодні побудова гармонійних стосунків є однією з актуальних тем у їхньому житті. По завершенні тренінгу всі учасники та учасниці отримали сертифікати

___________________________________________

Проект “ГовориТи” реалізує  @Черкаський міський центр соціальних служб. Проєкт підготовлено в  межах співпраці UNFPA та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки уряду Канади. Думки, погляди та рекомендації, викладені у цій події, належать авторам(-кам) і не обов’язково відображають офіційну політику чи позицію UNFPA, ГО «Інноваційні соціальні рішення» або уряду Канади.