Home » Новини » Місто професій

Місто професій

Вибір  професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Від цього вибору у великій мірі залежить задоволення людини своєю долею.

Завданням профорієнтаційної роботи з учнями є підготовка їх до свідомого вибору професії. Тому сучасна профорієнтація — це не тільки “про професії та ринок праці”. Сьогодні діти прагнуть самостійно та свідомо робити вибір та розуміти його наслідки, тому необхідно створити цілісні умови для повної реалізації цього прагнення.

З метою здійснення ефективної профорієнтаційної роботи, формування в учнівської молоді реального погляду на вибір професії, мотивації до її вибору, на виконання плану профорієнтаційної роботи викладачі Черкаського фахового коледжу харчових технологій  Горобець В.В., Тищенко О.Л., Бондар С.В., Башей О.О., Маринич С.В. провели 5 червня майстер-класи для учнів 6 класу Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8.

Для учнів була проведена пізнавальна екскурсія закладом, у тому числі надана можливість ознайомитись з лабораторією, де студенти виконували лабораторну роботу. Фахівці циклової комісії спеціальних технологічних дисциплін та хімії і студенти продемонстрували учням як виробляються страви для шкільного та дієтичного харчування і пригостили смаколиками.

Дуже цікавим для дівчат став майстер-клас з сервірування та складання серветок з тканини на святковий стіл, бо прикрашається він не тільки за допомогою оригінальних страв. Красивим аксесуаром є серветка з тканинного текстилю, особливо якщо вона складена незвично та оригінально, адже сервіровка завжди привертає увагу.

В той час, як дівчата вчились прикрашати святковий стіл, для хлопців викладачами спеціальних дисциплін туристичного спрямування була проведена пізнавальна мандрівка у вигляді вікторини «Навчаясь, мандруйІ» по визначним місцям та регіонам нашої країни.

І наостанок для учнів був проведений урок арттерапії «Подаруй сердце!» викладачем спеціальності Соціальна робота. Арттерапія — це терапія мистецтвом, це метод, який дозволяє з допомогою творчості пережити внутрішні конфлікти,  тривогу, страхи, що турбують людину.

 У поєднанні гри та навчання наші викладачі заклали основи для професійної мотивації школярів, що допоможе їм знайти свою професію майбутнього. Налагодження сталих зв’язків між закладами загальної середньої освіти та нашим коледжем є інструментом впровадження навчання впродовж життя, забезпечення цілісності та наступності системи освіти.