Home » Новини » Мати – Берегиня роду і народу

Мати – Берегиня роду і народу

Мати – Берегиня роду і народу

Одне з найсвітліших і найрадісніших свят у році – це День матері. Україна, як і багато країн світу, відзначає його в середині травня. У 2022 році його дата припадає на неділю 8 травня.

Свято матері – свято любові. Цей день прийшов до нас із забуття, переживши нещадні заборони, й повертає нас душею до давніх традицій, щоб ми вміли проносити крізь усе життя шану до найріднішої людини у світі – мами.

Наші матусі – це Берегині роду українського, його прекрасних символів і давніх звичаїв. Вони уберегли від забуття нашу пісню, нашу культуру і волелюбний дух, навчили величати рідну землю, рідний край!

Варто сказати, що День матері у різних країнах святкують і в інші дні. Однак скрізь мами отримують від своїх дітей квіти, подарунки, тішаться увагою та добрим словом.

В Україні травень вважається місяцем Пречистої Діви Марії. До неї люди звертаються з молитвами про заступництво перед Господом. Також Богородиця є опікункою козацтва. Тож для українців та українок День Матері – нагода і вкотре висловити свої любов і вдячність матусям, і вшанувати свою небесну заступницю.

Нині для України важкі, трагічні часи. Триває війна з російським агресором. Українські матері втрачають своїх дітей. Залишаючи діток із рідними, самі стають до бою із ворогом.

Та ці лихі часи неодмінно минуть. І чудове материнське свято буде сповнене тільки радості, вдячності й тепла!

…Ти чекай мене, мамо, у кожну хвилину,

Чекай у жорстоку добу, –

Доки ти ждатимеш – я не загину.

Чуєш, ми переможем війну!

Зі святом, дорогі Мами! Нехай Ваші добрі очі й світлі усмішки завжди осявають долю Ваших дітей і долю нашої рідної країни.