30 березня 2023 року в ЧФКХТБ відбувся круглий стіл «Освіта ітуризм», організований викладачами циклової комісії спеціальних дисциплін туристичного спрямування.
У своєму вітальному слові голова циклової комісії спеціальних дисциплін туристичного спрямування Тищенко Ольга Леонтіївна зазначила, що ознайомлення з природою, культурною спадщиною і традиціями різних народів під час туристичних подорожей – є важливим чинником забезпечення миру і збереження життя на нашій планеті. Таке розуміння туризму акцентує важливість просвітницько-виховної, екологічної й культурної його функцій та підкреслює його роль у формуванні повноцінної гармонійно розвинутої особистості. Найповніше ці завдання реалізуються в межах освітнього туризму. Освітній туризм це поїздки, під час яких турист поєднує відпочинок та навчання: відвідує заняття, здійснює екскурсії з метою розширення світогляду, задоволення цікавості і досягнення інших пізнавальних цілей.
Проблеми, напрями та перспективи розвитку туризму в Україні та світі, висвітлені у доповідях учасників круглого столу, є надзвичайно актуальними та важливими.
На засіданні здобувачами освіти було презентовано низку доповідей:
- «Освітній туризм» – Степаненко Ірина (науковий керівник – Тищенко О.Л.);
- «Освіта в Україні» (англійською мовою) – Васильченко Андрій (науковий керівник – Голуб О.А.);
- «Освіта в Швеції» – Геча Ярослав (науковий керівник – Погодіна О.Ю.);
- «Система освіти у Великобританії» (англійською мовою)– Собова Валерія (науковий керівник – Дрогоман О.А.);
- «Франція – визнаний світовий бренд і лідер туризму» – Ель-Хавван Марія (науковий керівник – Бондар С.В.);
- «Вплив спортивного туризму на розвиток фізичного стану» – Кротенко Дарія (науковий керівник – Максименко Я.А.);
- «Система освіти в Україні під час війни» (англійською мовою) – Очеретяна Юлія (науковий керівник – Дрогоман О.А.).
Сподіваємося, що розпочаті наукові розвідки студенти продовжать, а ті, хто ще не долучився до такої цікавої справи обов’язково спробує свої сили.