Home » Новини » Global Money Week 2024

Global Money Week 2024

Global Money Week (Всесвітній тиждень грошей) – щорічна міжнародна освітня кампанія, метою якої є розвиток фінансової свідомості молоді, формування необхідних знань, умінь, поведінки та ставлення, необхідних для прийняття розумних та зважених фінансових рішень, що дасть змогу досягти фінансового добробуту та стійкості.

Цього року Всесвітній тиждень грошей відзначається одночасно у світі та в Україні з 18 до 24 березня 2024 року.

«Захистіть свої гроші, убезпечте своє майбутнє» – це офіційна тема Global Money Week у 2024 році. Вона фокусується на безпечному управлінні грошима та підкреслює важливість відповідального та інформованого ставлення до особистих фінансів, усвідомлення потенційних фінансових ризиків та вміння захищати свої гроші.

Постійне гасло Global Money Week – «Навчайся! Накопичуй! Заробляй!»

Студенти та викладачі Черкаського фахового коледжу харчових технологій та бізнесу долучилися до Global Money Week 2024. Протягом тижня були організовані та проведені заходи.

Заняття з платіжної безпеки з тем:

– «Історія шахрайства з грошима: від фальшивомонетництва та кібершахрайства», метою якого було ознайомлення з історією розвитку шахрайства з грошима та із загрозами сучасного платіжного шахрайства. (групи ХТфб-6, ХТфб-9).

– «Поради з кібербезпеки та схеми шахрайства у воєнний час» з метою ознайомення студентів із правилами платіжної безпеки та формування культури безпечної поведінки у віртуальному просторі (групи Тфб-5, Тфб-7, ХТфб-11, СПфб-7).

Конкурси-вікторини:

– «Як добре ви знаєте гривню?», під час якої студенти продемонстрували свої знання про історію походження гривні та її еволюцію.

– «Гроші світу» де студенти показали свій рівень обізнаності у сфері фінансової грамотності  та знання іноземних валют.

Впродовж Global Money Week всі охочі ознайомились з цікавою та пізнавальною Виставкою грошей світу. Основна мета виставки – підвищити фінансову грамотність студентів та надихнути їх дізнатися більше про нумізматику.

Із студентами гр. ПТфб-3, ПТфб-6, ПТфб-5, ПТфб-8, Ффб-3 було проведено гру з платіжної безпеки «Кібербезпека: думай швидко, плати безпечно».

Цікаві доповіді на Круглому столі з теми «Українська гривня: від витоків до сьогодення» представили студенти груп ПТфб-3, ПТфб-5, ПТфб-8:

– «Історія української гривні» Левченко Дмитро, Марченко Максим;

– «Еволюція гривні. Як змінювалися українські гроші» Борщ Анна, Дудник Яна;

– «Як виготовляють українські банкноти та монети» Стовповий Владислав, Дженжеруха Дмитро;

– «Елементи захисту української гривні» Кучевська Вікторія, Чебаненко Елеонора;

– «Фальшування грошей» Писарець Вікторія, Шаповал Любов;

– «Ювілейні та пам’ятні  монети НБУ» Лонська Анна.

Всесвітній тиждень грошей у коледжі – це чудова нагода продемонструвати, як навчання фінансової грамотності може стати не тільки корисним практичним інструментом, але і захопливою пригодою для студентів. Викладачі закладу докладають всіх зусиль, щоб наші студенти, незважаючи на тривалу війну, життєві обставини, зростали фінансово обізнаними. Адже так вони зможуть приймати виважені фінансові рішення, забезпечувати необхідний рівень доброту, бути стійкими в умовах економічних криз і потрясінь та долучатися до благодійності.