Науковий доробок вченого чи творча спадщина письменника мають свою долю. Деякі забуваються лише з’явившись, деякі – певний час пам’ятають і користуються ними. Але лиш небагатьом випадає доля залишатися актуальними завжди, у всі часи. Творча й наукова спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – актуальна завжди. Український педагог залишив світові цілісну педагогічну систему виразного гуманістичного спрямування. І це вже проблема сучасників, як нею користуватися.
З метою вдосконалення своєї педагогічної майстерності, засвоєння передового досвіду з морально-етичного виховання молодого покоління, використання ідей відомого педагога В.Сухомлинського в освітньому процесі у коледжі відбувся освітній кампус «Педагогічна спадщина Василя Сухомлинського». Під час заходу було розглянуто лише деякі напрямки багатої спадщини педагога : «Життєвий шлях та педагогічна діяльність В.Сухомлинського» (доп. Гущина А.В.), «Педагогіка серця» видатного учителя» (доп. Мальованна Т.П.), «Етнопедагогічні погляди в працях В.Сухомлинського» ( доп. Назаренко І.Л.), «Вплив ідей Василя Сухомлинського на становлення професійного іміджу сучасного педагога» (доп. Козиряцька Н.А.). Із повідомленням «Ідеї В.Сухомлинського в сучасному освітньому просторі (інклюзивне навчання)» перед педагогами коледжу виступила гостя Василенко М.П.( кандидат педагогічних наук, доцент кафедри словесності, філології, зарубіжної літератури та методики навчання НДІ іноземних мов ЧНУ).
Василь Олександрович є автором близько 50 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань і казок, притч та новел для дітей. На заході була представлена книжкова виставка творчої спадщини В.Сухомлинського, де крім відомих книг «Сто порад учителеві», «Серце віддаю дітям», «Листи до сина» та інших педагогічних праць, були і літературні твори, зокрема дитячі оповідання та казки для дітей «Я розповім вам казку…».
Кожне покоління освітян по-новому сприймає настанови та вчення відомого педагога, знаходить цінні поради для навчання і виховання. Головне – знаходити час і мати бажання вдосконалюватись у своєму професіоналізмі, набираючись знань із досвіду справжнього Вчителя, яким і був В.О. Сухомлинський.