Home » Новини » 8 травня — день пам’яти та примирення

8 травня — день пам’яти та примирення

8 травня  майже всі країни Європи та багато  країн світу відзначають День пам’яті та примирення. У цей день 77 років тому була підписана капітуляція нацистської Німеччини, і хоча Друга світова війна ще тривала, але військові дії на території Європи припинились. Цій перемозі передували 6 років  жорстокої, нищівної, наймасштабнішої за втратами війни.  За цей час відбувалися злочини проти людства та людяності в концтаборах Дахау, Бухенвальду,  Освециму,  Майданеку, Бабиного Яру та інших. Це період великих та жахливих битв: Сталінградська , Курська; битва за Дніпро.

Друга світова війна показала велич окремих людей  та водночас всю ницість, мерзенність інших. Перемога дісталася людству занадто дорогою ціною —  від 50 до 85 млн людей загинуло, мільйони були поранені, залишилися без житла, півсвіту лежало в руїнах. Недаремно усі заходи проходять під гаслом : «Ніколи знову».

На жаль, не всі винесли уроки з тих лихих днів. 24 лютого цього року о 5 годині ранку,  як і далекого 1941 року, наша мирна, квітуча, найкраща  Україна прокинулась від вибухів. Знову, як і 75 років тому, бомбили Київ, Одесу, Дніпро та Харків. Мільйони людей стали біженцями і весь світ дізнався про військові злочини російських військових. Ірпінь, Буча, Маріуполь стали новими катівнями мирного населяння. А наші незламні воїни, покинувши все, стали на захисті Батьківщини.

 Війна ще триває, несучи  біль до  кожної  оселі, в кожну сім’ю, в кожне село та місто.  Але кожен  день боротьби усіх українців, де б вони не були – в окопі та еміграції, на заводі або на полі, за партами або за кермом вантажівок — наближає нас до перемоги.  Наша нація показала усьому світу приклад мужнього супротиву, хороброї звитяги, любові до волі та свободи, ціною  власного  життя.  Як казав С. Бандера: «Коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все. Якщо обирає свободу, матиме вирощений ним і ніким не відібраний хліб».

Гасло 8 травня «Ніколи знову» перетворилося на нове — «Перемогли нацизм, переможемо і рашизм».

У нашому навчальному закладі  до Дня пам’яті та примирення пройшла онлайн вікторина «Що ти знаєш про Другу світову війну?»  для груп ПТфб-3, СПфб-3, Тфб-3. Студенти в ігровій формі дали відповіді на запитання про причини Другої світової, основні військові блоки тощо.  На засідання гуртка «Історичні портрети» студенти переглянули фільм «Подвиг українського народу в Другу світову війну», заслуховували доповіді про прадідусів-героїв Другої світової.

 Мирного неба нам усім!!!!