23 квітня своє професійне свято відзначають послідовники Фрейда, Юнга і Карнегі – українські психологи. І в цьому наші фахівці випередили колег з інших держав, які не можуть похвалитися офіційним днем в календарі. Навіть у світової психологічної спільноти такого немає.
День психолога – свято молоде. Та й самій професії усього-то сто років з гаком. Психологія – це прикладна й академічна наука, що вивчає поведінку, психіку і психічні процеси людини. Дослідження психічних явищ є фундаментальною основою сучасної психології. Іноді говорять, що психологія – це наука про душу, але в матеріалістичному розумінні з неї виключено дослідження самої душі, так як це поняття ніяк не вкладається в чіткі прагматичні рамки матеріалістичного світогляду. Однак психологія, як наука і не прагне зайняти духовну нішу людської культури. Її доля – це пошук закономірностей і особливостей виникнення, формування і розвитку психічних процесів і психологічних станів людини, властивостей його психіки та поведінкових характерів.
Психологія вносить значний внесок у розвиток і життя сучасного суспільства.
Спеціалісти психологи широко затребувані в суспільстві: вони працюють і у сфері освіти, медицині, рекламі. При кожній катастрофі на допомогу поспішають психологи кризових станів, при особистій біді людям допомагають медичні психологи, сотні фахівців в нашій країні дбають про переселенців і військових.
Сімейні, дитячі, корпоративні, військові, шкільні, особисті – всі вони допомагають іншим людям розібратися у своїх проблемах, відкривають і показують їм ті ресурси, які ще є в запасі.
І хоча люди вони чудові, нехай приводів звертатися до них буде як можна менше.
До Всеукраїнського дня психолога для здобувачів освіти та учасників освітнього процесу практичним психологом Башеєм О.О. проведена відеоперерва «13 дивовижних фактів про психологію людини» та оформлений інформаційний бюлетень : «Цікава психологія».