Home » Новини » 21 лютого – Міжнародний день рідної мови!

21 лютого – Міжнародний день рідної мови!

21 лютого в Україні і світі святкують Міжнародний день рідної мови. Це свято є нагодою вшанувати мовні та культурні традиції, які передаються від покоління до покоління. Саме тому так важливо пам’ятати своє коріння.

День рідної мови було засновано ЮНЕСКО і вперше відсвятковано 2000 року. Головна його мета – показати важливість та підтримати самобутність кожної окремої мови світу, адже недаремно кажуть, що без мови нація помирає, тому що в ній міститься культура й історія цілої держави. У ці важкі часи українцям важливо підтримувати свою рідну мову словом, віршем, піснею.

Вітаємо всіх, хто ввібрав в себе нашу мову, знає своє коріння та розуміє витоки, що дають нам силу і могутність. За висловом українського письменника Василя Захарченка, рідна мова дається народові Богом, а чужа – людьми, які приносять її на вістрі ворожих списів. Події останнього року стали поштовхом для переосмислення ролі рідної мови в житті кожного українця. Вона стала оберегом, символом єдності, маркером ідентичності, інструментом боротьби для кожного з нас, знаком незламності й сили духу для всього людства. Ми могутні й міцні у своїй мові. Наше слово – наша сила!

Викладачами української мови та літератури з нагоди Міжнародного дня рідної мови в коледжі було проведено тиждень рідної мови «Переходь на українську!», під час якого було організовано, які заходи сприяли поширенню рідного слова, збагаченню словникового запасу, позбавленню суржику:

  • Радіогазета «21 лютого – Міжнародний день рідної мови».
  • Відеоперерви «Мово моя українська, батьківська, материнська….», «Цікаві факти про мову».
  • Соціологічне опитування «Твоє ставлення до рідної мови».
  • Конкурс презентацій та плакатів «Мова у моєму житті».
  • Книжкова виставка «Співуча, калинова – наша українська мова» до Міжнародного дня рідної мови.
  • Інформаційна акція «Знищимо суржик – збережемо рідну мову!».
  • Виховна година «Культура мовлення – показник загальної культури».
  • Година поетичного спілкування з поетесою Катериною Вербівською.
  • Олімпіада з української мови

Вітаємо з Міжнародним днем рідної мови і щиро бажаємо всім серцем і душею завжди любити свою країну, пишатися рідною мовою і прославляти свою культуру

Українська – це мова нашого болю й радості, минулого й майбутнього. І нехай наше омріяне слово ПЕРЕМОГА зазвучить, залунає, забринить рідною мовою  якнайшвидше