Свято вишивальниць завітало в коледж
До нас прийшла осінь. Повільно опадає листя, прохолодними стали ранки. Але на душі у майстринь-рукодільниць тепло і затишно, тому що довгими осінніми вечорами, зручно вмостившись вкупі з котом і філіжанкою кави, можна зайнятись улюбленим рукоділлям. Недарма вишивальниці полюбляють романтичну осінь, яка надихає на творчість. І саме восени, 10 листопада, майстрині усього світу відзначають свій Міжнародний день вишивальниці.
Гурток рукодільної майстерності «Лілея» нашого коледжу не залишився осторонь цієї події. На засіданні гуртка, яке відбулося 6 листопада, бібліотекарка Тінякова Марина Миколаївна розповіла про походження свята.
Започатковано його у 2013 році. Дата обрана не випадково. Саме в цей день, 10 листопада, вшановують пам’ять святої Параскеви Іконійської, християнської великомучениці ІІІ століття, яка вважається покровителькою праці вишивальниць. Батьки святої поважали п’ятницю – день Господніх страждань. Саме тому свою доньку вони назвали Параскева-П’ятниця.
Простий народ дуже любив Параскеву, з її ім’ям пов’язано чимало традицій і звичаїв.
На заняття гуртківців «Лілеї» завітав з привітанням студент-другокурсник Павло Головатенко ( група ХТфб 12-11-23). Він привітав наших рукодільниць віршем:
Учись, людино, гарно вишивати –
Це творчість і поезія душі.
У вишивці краса, билина й казка,
В ній подих вітру, шепіт квітів й трав,
Любов, турбота, ніжність мами, ласка,
Чарівність й диво сонячних заграв.
Павло розповів, що він поважає кропітку працю вишивальниць, його бабуся також займається рукоділлям. Тож, Павле, чекаємо на презентацію виробів твоєї бабусі!
Свято вишивальниць було відзначене чаюванням зі смаколиками та невеличкими дарунками активним учасникам гуртка.
У творчій майстерні «Мистецькі обрії» відбулася презентація робіт Полтавець Катерини (гр. ХТфб 13-09-24), Танчинець Каріни (гр. Тфб 8-09-24), Геріх Анастасії (гр. ПТфб 10-11-24).
Дівчата розповіли, що їх спонукало на творчість, чим вони користувались при роботі. Танчинець Каріна також продемонструвала цікаві роботи своєї бабусі. Дуже приємно, що відбувається зв’язок поколінь, коли старші члени сім’ї передають свої навички і свою любов до рукоділля молодшиим.
Вихователька і керівниця гуртка Титарчук Наталія Іванівна розповіла про своє захоплення в’язанням і створенням різноманітних рукодільних виробів. Гуртківці з цікавістю й захопленням зустріли її новорічного гнома і яскраві чобітки під Різдвяну ялинку. Усі одностайно вирішили наступне заняття присвятити підготовці до Нового року.
Запрошуємо усіх бажаючих приєднатися!
День науки
8 листопада до Всесвітнього дня науки у ЧФКХТБ викладач хімії Надільнюк Оксана Анатоліївна провела захід «Юний науковець» для дітей, які є внутрішньо переміщеними особами з міста Маріуполь.
Під час заходу Оксана Анатоліївна показала цікаві хімічні досліди, які заохочують до пізнання навколишнього світу.
Наукові досліди стимулюють інтерес до вивчення хімії та розуміння природних процесів. Діти та батьки висловили позитивні відгуки щодо заходу.
Дітям сподобалися практичні
експерименти, у яких
вони могли брати безпосередню участь.
Наука – це весело та цікаво!
Центр підтримки внутрішньо-переміщених осіб «ЯМаріуполь» м.Черкаси висловлює подяку Надільнюк Оксані Анатоліївні за допомогу та підтримку маріупольським родинам-переселенцям.
Тижневик спеціальності «Соціальна робота»
З 4 по 8 листопада у коледжі проходив тижневик спеціальності «Соціальна робота». Тиждень був насичений на події.
Інтерактивна вікторина «Соціальна робота – професія майбутнього», під час якої студенти разом з викладачем Башеєм О. О. у форматі командної гри поринули у світ історії соціальної роботи, досліджуючи цікаві факти та зв’язок з новими реаліями й викликами сьогодення.
Професіографічна екскурсія до Черкаської філії Черкаського обласного центру зайнятості та тренінг з побудови кар’єри. Студенти разом з викладачем Відьменко М. О. розглядали під час тренінгу Soft та Hard Skills, їх важливість в професії соціального працівника. Фахівчиня Центру зайнятості Т. Мироненко розповіла про послуги служби зайнятості, особливості складання резюме та пошуку роботи.
Арт-терапія як засіб подолання тривожності та формування стресостійкості. Студенти груп СПб-5, СПФб-8, СПфб-10, СПфб-7 разом з викладачем Башеєм О. О. працювали з арт-терапевтичними розмальовками.
У нашому освітньому закладі навчаються талановиті діти, і саме тому з 04 по 08 листопада у вестибюлі коледжу викладачі Гущина А. В., Козиряцька Н. А., Назаренко І. Л. підготували виставку робіт «Світ наших захоплень: як зберегти ментальне здоров’я», де студенти продемонстрували свої творчі надбання. Це: вишиті рушники, серветки; картини за номерами; сувенірні вироби з бісеру; поробки із паперу (оригамі, квілінг, аплікація), іграшки з пап’є-маше тощо. Всі охочі мали змогу насолодитися студентськими художніми роботами, які були виконані в різних жанрах і техніках.
Цікаво та змістовно пройшла відеоперерва «Хвилинка мовної грамотності», де усі мали змогу перевірити свій рівень знань з української мови, яку організували та провели викладачі Гущина А.В., Козиряцька Н.А., Назаренко І.Л.
Протягом тижневика студенти брали участь в різноманітних олімпіадах, демонструючи свій рівень знань із дисциплін.
Переможці: Недзельська О., гр. Тфб-5-09-22, дисципліна «Українська мова за професійним спрямуванням» (викладач Назаренко І. Л.); Сірохвостова А. гр. СПфб-8-11-23, олімпіада «Цікава психологія» ( викладач Гущина Н.А.);
Дисципліна «Соціологія»:
І місце – Дзюбан Ю., гр. ХТ-11-09-23 (викладач Козиряцька Н.А);
ІІ місце – Литвин Таміла, гр. Т-3-09-21 (викладач Козиряцька Н.А);
ІІІ місце – Побережець М., гр. ХТ-11-09-23 (викладач Козиряцька Н.А.
Вітаємо переможців! Дякуємо за участь всім учасникам!
Під час Дня ментального здоров’я у коледжі пройшли заходи, які сприяли обізнаності студентів про збереження психічного здоров’я та особистісну самореалізацію, запобіганню негативних проявів у освітньому середовищі (радіогазета «Що таке ментальне здоров’я і як його зберегти», відео перерва «Профілактика боулінгу в освітньому середовищі»).
Цікаво й пізнавально для студентів груп СПфб-7, СПф-10, ХТфб-10 пройшла година психологічного спілкування «Нетаємні таємниці спілкування» із циклу «Життєві цінності». Зустріч провела завідувачка відділом читальної зали обласної юнацької бібліотеки імені Василя Симоненка, письменниця К. І Вербівська. Під час заходу студенти разом із викладачками Гущиною А. В. й Назаренко І. Л. виконували асоціативні тести, рольові ігри, ознайомилися із навчально-публіцистичними виданнями про психологію та культуру спілкування й поведінки. 7 листопада у коледжі для студентів коледжу була організована викладачем Посипайко Т. В. інформаційна година на тему «Військові злочини в Україні». Спеціальним гостем став представник Черкаського правозахисного центру Тарас Щербатюк, який поділився з присутніми важливою інформацією про поточну ситуацію в країні. Він розповів про різні види військових злочинів та механізми їхнього документування. Студенти активно долучилися до обговорення, ставили питання та отримали цінні знання щодо захисту прав людини в умовах війни.
Звітно-виборна студентська конференція
05 листопада 2024 року в Черкаському фаховому коледжі харчових технологій та бізнесу відбулися вибори голови та нового складу студентської ради.
У звітно-виборній студентській конференції взяли участь делегати від навчальних груп та представники адміністрації: В.о. директора Людмила КРИКУНЕНКО, заступник директора з виховної роботи Алла ГУЩИНА, координатор студентського самоврядування, практичний психолог Олексій БАШЕЙ.
Головою звітно-виборної конференції було обрано студентку групи ХТфб-5 Стефанію ГОНЧАРЕНКО.
Конференцією обрано президію у складі: Софії НЕДОСТУП – студентки групи ХТфб-5, Софії ДОРОШЕНКО – студентки групи ХТфб-10, Анастасії ГЕРІХ – студентки групи ПТ фб-10.
Секретарем звітно-виборної конференції обрано студентку групи Тфб-6 Поліну ДРУЖЧЕНКО.
Для підрахунку голосів обрали лічильну комісію у складі: Олександри НЕДЗЕЛЬСЬКОЇ – студентки групи Т фб-5, Олександри ШКОДИ – студентки групи Тфб-3 та Анастасії СЕМЕНОВОЇ – студентки групи Ффб-4.
Делегати конференції заслухали звіт голови студентської ради про роботу студентської ради коледжу за 2023-2024 навчальний рік.
Наступним етапом конференції були вибори нового голови студентської ради коледжу на 2024-2025 навчальний рік.
На посаду голови студентської ради коледжу балотувалися два кандидати:
- Анастасія ГЕРІХ – студентка І курсу, групи ПТ фб-10, спеціальності 076 Підприємництво та торгівля.
- Софія ДОРОШЕНКО – студентка ІІ курсу, групи ХТ фб-10, спеціальності 181Харчові технології.
Кожен із кандидатів презентував свою передвиборну програму.
Голову студентської ради коледжу обирали відкритим голосуванням.
У ході голосування головою студентської ради обрано Софію ДОРОШЕНКО.
Обрано новий склад членів студентської ради на 2024-2025 навчальний рік, до якого увійшли:
- Дорошенко Софія, група ХТфб-10
- Сердюк Максим, група ХТфб-10
- Готьман Богдан, група ХТфб-10
- Кисіль Ліза, група ХТфб-10
- Чорнобай Антон, група ХТфб-15
- Задвернюк Роман, група ХТфб-13
- Туманова Софія, група ХТфб-13
- Гайдай Аліна, група ХТфб-13
- Дубенко Єлізавєта, група ХТфб-14
- Кремньова Анна, група ХТфб-14
- Шаповал Вікторія, група ХТфб-14
- Пастушенко Дарина, група СПфб-10
- Бараннік Софія, група ПТфб-9
- Геріх Анастасія, група ПТфб-10
- Гороховський Віталій, група ХТфб-12
- Страшний Ілля, група ХТфб-12
- Санжарівський Денис, група ХТфб-6
- Дудла Аліна, група ХТфб-9
- Шкода Олександра, групаТфб-3
- Максименко Єлизавета, група ХТфб-11
- Хісматулін Рінат, група ХТфб-11
- Васильченко Влада, група СПфб-7
- Недоступ Софія, група ХТфб-5
- Стригун Анна, група Тфб-5
- Пасічник Еміль, група ХТфб-8
- Шишка Володимир Юрійович, група ПТфб-5
- Ільків Сергій, група ПТфб-8
- Шиш Каріна, група СПфб-5
- Надточій Софія, група СПфб-8
- Страшевич Ілля, група СПфб-8
- Дружченко Поліна, групаТфб-6
- Яцентюк Юлія, групаТфб-6
- Вєдрова Вероніка, група Тфб-6
- Жало Анжеліка, група ПТфб-7
- Глоба Олександра, група ПТфб-7
- Брик Артем, група ПТфб-7
- Борщ Єлизавета, група Ффб-4
- Семенова Анастасія, Ффб-4
Новообрану голову студентської ради коледжу делеговано до складу Ради молоді обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, яка працює та навчається.
Щиро вітаємо Софію!
Бажаємо новообраній голові та членам студентської ради коледжу плідної роботи в системі студентського самоврядування.
Змаганнях з шахів у ЧФКХТБ
6 листопада 2024 року у ЧФКХТБ відбулися змаганнях з шахів. Активну участь брали 8 здобувачів освіти, які боролись за звання кращого шахіста та відбирались до складу збірної команди коледжу для участі в Спортивних іграх Черкаської області серед здобувачів освіти ЗФПО.
Трійка призерів за результатами змагань розподілилась так:
1 місце – Щербаков Максим, група ХТфб 14-09-24;
2 місце – Євченко Дмитро, група Тфб-6-09-23;
3 місце – Біла Лілія, група Тфб-8-09-24.
Бажаємо студентам подальших успіхів, натхнення та нових перемог!
Енергетики. Шкода чи користь?
Енергетичні напої вже досить відомі у світі, хоча їх інгредієнти вже давно використовуються людством для стимуляції нервової системи. Виробники стверджують, що їх продукція несе тільки користь і продовжують випускати все нові і нові типи цих напоїв. Але чи насправді це так? На це питання намагалися знайти відповідь студенти гуртожитку Черкаського фахового коледжу харчових технологій та бізнесу під час диспуту на тему: «Енергетична пастка. Шкідливий вплив енергетикив на молодий організм».
Основною метою заходу, який підготували і провели вихователь гуртожитку Титарчук Наталія і студентки коледжу Семенова Анастасія і Яцентюк Юлія, було ознайомити студентів і проаналізувати реальну дію енергетичних напоїв на організм підлітка; обговорити наслідки вживання енергетичних напоїв; пропагувати тверезий стиль життя; попереджати залежність підлітків від енергетичних напоїв, розвивати вміння робити вільний вибір за умови повної обізнаності.
Під час спілкування обговорювались питання: 1. Чому молодь вживає ці напої? 2. Їх склад, який змушує організм витрачати внутрішні енергетичні ресурси в прискореному темпі. 3. Як реагує організм підлітка і що відбувається після ефекту “активності”.
Обговоривши питання, переглянувши відео і презентацію, присутні озвучили висновок виховної години: “Енергетики – оманлива користь та реальна небезпека”.
Волонтери – люди доброї волі
Ти твориш добро, даруючи радість усім,
Ти ділишся щастям і серцем своїм.
5 листопада Україна відзначила Міжнародний день менеджерів-волонтерів. Це свято офіційно затвердили у 1999 році. Ініціатором впровадження професійного дня стала американка Нен Готорн, яка допомогла створити комітет з вивчення доцільності святкування International Day of Volunteer Managers у світових масштабах. До 2005 року це свято збігалося з грудневим Міжнародним днем волонтерів. Потім подію відзначили 1 листопада 2006 року, пізніше перенесли на 5 листопада. Виникла необхідність привернути увагу світового суспільства до необхідності та важливості праці менеджерів-волонтерів.
5 листопада наш коледж отримав запрошення на інформаційну годину від Обласної юнацької бібліотеки ім. В. Симоненка. Групи Тфб 8-09-24, ПТфб 9-09-24, СПфб 9-09-24, Ффб 6-09-24 ( кл.керівник Погодіна О.Ю.) та група ХТфб 14-09-24 (кл.кер. Шаповал Я.В.) начолі з бібліотекаркою коледжу Тіняковою М.М. були гостинно зустрінуті працівниками юнацької бібліотеки.
Згідно з Державною цільовою програмою з утвердження української національної та громадянської ідентичності студентам запропонували до перегляду цікаву презентацію «Волонтерство як добра воля». Присутні дізнались, що волонтер – це людина високої душевної якості. Свій час, свої знання та навички волонтери добровільно і безоплатно надають суспільству для виконання різноманітних благодійних, громадських або соціальних робіт. Французьке слово volontaire («волонтер») походить від латинського voluntarius («добровільний»).
Бібліотекарка Обласної юнацької бібліотеки Стокоз Ольга Олексіївна, сама активна волонтерка, розповіла, що волонтерами стають не з фінансових спонукань, а заради добровільної допомоги іншим та набуття безцінного життєвого досвіду.
Студенти дізнались, що волонтерство буває різних типів: міжнародне, екологічне, соціальне, медичне, віртуальне, спортивне, волонтерство в надзвичайних ситуаціях, волонтерство в боротьбі за права людини.
Доброчинна діяльність може бути спрямована на:
- підтримку людей, які опинилися у складних життєвих обставинах;
- створення умов для розкриття творчого потенціалу людей з обмеженими можливостями;
- пошук зниклих людей;
- розвиток освіти та науки;
- охорону навколишнього середовища;
- допомогу безпритульним тваринам;
- реконструкцію історичних пам’яток;
- організацію спортивних, культурних заходів, тощо.
Умови повномасштабної війни продемонстрували неймовірну силу та масштаби волонтерського руху в Україні. Волонтери надають допомогу Збройним Силам України та постраждалим внаслідок широкомасштабної військової агресії росії проти України, збирають кошти й закуповують товари для потреб фронту, координують роботу центрів допомоги для внутрішньо переміщених осіб, надають психологічну допомогу, здають кров на донорство, здійснюють авто-волонтерство. Саме ці напрями волонтерської діяльності є найпотужнішими в умовах війни.
Навіть одна добра справа здатна змінити суспільство, країну та світ на краще. На сьогодні волонтерські організації існують у 80-ти країнах світу і налічують близько 110 мільйонів людей. І нехай кожен гарний вчинок одного волонтера надихає на добрі справи інших.
Олімпіада з навчального предмету «Географія» серед студентів І курсу
5 листопада у Черкаському коледжі харчових технологій та бізнесу пройшла олімпіада з навчального предмету «Географія» серед студентів І курсу, що навчаються на основі базової загальної середньої освіти.
Завдання олімпіади були складені з урахуванням програми шкільного курсу географії та були націлені на перевірку рівня сформованості предметних географічних компетенцій.
За результатами перевірки олімпіадних робіт, можна зробити висновок, про високий і достатній рівень знань студентів І курсу з географії.
Переможцями Олімпіади стали: І місце – Остапенко Олексій, група ХТфб-13; ІІ місце – Бараннік Софія, група ПТфб-9; ІІІ місце – Микитчук Олександр, група СПфб-9.
Вітаємо переможців олімпіади і бажаємо нових здобутків та перемог!
Олімпіади з іноземних мов
Маючи на меті популяризацію вивчення англійської та німецької мов, викладачі іноземних мов щорічно проводять олімпіади, які заохочують здобувачів освіти позмагатися у володінні іноземними мовами, а також покращують розвиток спільного почуття ідентичності та євроінтеграції молоді, допомагають створити та підтримувати дружні стосунки, міжнародне взаєморозуміння та дух змагання між однодумцями, які цікавляться англійською та німецькою мовами.
21.10.24 – 25.10.24 р. серед студентів Черкаського фахового коледжу харчових технологій та бізнесу було проведено олімпіади з англійської та німецької мов, де здобувачі освіти мали змогу продемонструвати власний рівень володіння іноземними мовами та навички використання граматичних структур і лексичних одиниць, розуміння тексту.
Здобувачам освіти було запропоновано завдання різних форматів: на встановлення відповідностей, із множинним вибором, на використання граматичних структур, а також завдання на заповнення пропусків в текстах. Тематика текстів охоплювала міжособистісну та професійну сфери.
Перемогу в олімпіаді з предмету «Іноземна мова» здобули:
І місце – Дорошенко Софія, гр. ХТфб-10-09-23 (викладач Голуб О.А.)
І місце – Азаматова Анастасія, гр. ХТфб-13-09-24 (викладач Голуб О.А.)
ІІ місце – Максименко Єлизавета, гр. ХТфб-11-09-23 (викладач Дрогоман О.А.)
ІІ місце – Вєдрова Вероніка, гр. Тфб-6-09-23 (викладач Дрогоман О.А.)
ІІІ місце – Притула Анжела, гр. ХТфб-14-09-24 (викладач Шаповал Я.В.)
Перемогу в олімпіаді з дисципліни «Іноземна мова за професійним спрямуванням» здобули:
І місце – Степаненко Ірина, гр. Тфб-3-09-21 (викладач Голуб О.А.)
ІІ місце – Шкода Олександра, гр. Тфб-3-09-21 (викладач Голуб О.А.)
ІІІ місце – Головатюк Влада, гр. Тфб-5-09-22 (викладач Дрогоман О.А.)
Перемогу в олімпіаді з дисципліни «Друга іноземна мова за професійним спрямуванням» здобули:
І місце – Степаненко Ірина, гр. Т-3-09-21 (викладач Голуб О.А.)
ІІ місце – Шкода Олександра, гр. Т-3-09-21 (викладач Голуб О.А.)ІІІ місце – Туренко Анастасія, гр. Т-3-09-21 (викладач Голуб О.А.)
Вітаємо переможців, дякуємо за участь всім учасникам та бажаємо наснаги у подальшому вдосконаленні навичок спілкування іноземними мовами!
Посвята в студенти
Посвячення в студенти – це традиційна подія, яка відбувається у багатьох вищих навчальних закладах в різних країнах.
Посвята в студенти – це незабутнє свято для кожного, хто вступив до коледжу. Ця подія є своєрідним ритуалом для першокурсників та символізує їхнє приєднання до студентської громади.
І хоча в умовах війни нам усім не до урочистостей і традиційних пишних святкувань, студентська рада з адміністрацією коледжу провели неймовірно теплу зустріч для своїх нових студентів.
Хоча всі розуміли, що свято будь-якої миті може перервати повітряна тривога завдяки ЗСУ воно відбулося спокійно.