Home » 2024 » Жовтень

Monthly Archives: Жовтень 2024

Гарбузова феєрія смаку

30 жовтня в Черкаському фаховому коледжі харчових технологій та бізнесу відбулася благодійна кулінарна виставка-ярмарок, присвячена Дню гарбуза в Україні. Студенти випускних груп ХТфб-6, ХТфб-9 та ХТфб-5 під керівництвом досвідчених викладачів-наставників Дорофей О.В., Постики І.А.  приготували та пропонували всім охочим перші, другі страви, різноманітні десерти, печені кулінарні вироби з гарбуза.

Вестибюль навчального корпусу коледжу був наповнений ароматами виготовлених  смаколиків, серед яких усі присутні могли обрати собі страву до смаку. Осінній декор та святкова атмосфера  додали ярмарку особливого шарму.  На тематично оформленій фотозоні всі охочі могли зробити світлину на пам’ять.  

День гарбуза в Україні це неофіційне свято, однак, воно стало доброю осінньою традицією.  Нашу країну неможливо уявити без цього сонячного овоча! Різний за формою, кольором, смаком гарбуз може бути окрасою будь-якого столу. Титул короля осені сміливо можна віддати цьому помаранчевому диву.

Сезон гарбузів зараз у розпалі, і тому прийшов той особливий час, коли кухня відкрита для сміливих кулінарних експериментів та створення нових смаків. Адже гарбуз – це суперпродукт, який можна поєднати практично з усім: і з м’ясом, і з грибами, і з іншими овочами, а якщо захочеться чогось солоденького – можна використати гарбуз як начинку для тортів та десертів.

Усі зібрані на ярмарку кошти (3950 грн) будуть перераховані на підтримку Збройних сил України.

Про роботу педагогічної ради коледжу

    30 жовтня відбулося традиційне засідання педагогічної ради  коледжу, на якому  розглядались актуальні проблеми сьогодення. 

    Секретар приймальної комісії Півненко Н.П. доповіла про результати вступної кампанії та контингент студентів коледжу на 2024-2025 н.р. як результат профорієнтаційної роботи педагогічного колективу та забезпечення прийому абітурієнтів на 2025-2026н.р., зазначивши, що Міністерством освіти і науки України були прийняті деякі оновлення Порядку прийому на навчання для здобуття фахової передвищої освіти у 2024 році. Під час проведення вступної кампанії у коледжі була забезпечена прозорість, відкритість та об’єктивність в оцінюванні знань абітурієнтів під час складання співбесід. Вжиті заходи щодо запобігання проявів хабарництва.

   Результати прийому до коледжу – це підсумок профорієнтаційної роботи усього колективу протягом навчального року. На жаль, ця робота ускладнена воєнним станом та безпековою ситуацією. Саме якість проведення профорієнтаційної роботи є визначальним фактором у вступній кампанії.

Заступник з виховної роботи Гущина А.В. доповіла про національно-патріотичне  виховання студентської молоді в умовах війни, зазначивши, що виховна робота завжди була невід’ємною складовою освітнього процесу, а зараз, в умовах військової агресії рф проти України, її важливість складно переоцінити. Усе, що відбувається зараз – виклик для закладу освіти, для викладачів та здобувачів освіти. Саме тепер, в умовах повномасштабної війни, вже ні в кого не викликає сумнівів той факт, що зараз ми маємо приділити особливу увагу національно-патріотичному вихованню. Бути українцем – значить любити Україну, щодня працювати задля її сьогодення та майбутнього.

   Провідний бібліотекар коледжу Тінякова М.М. доповіла про бібліотечно-інформаційне та культурно-просвітницьке забезпечення якісної підготовки майбутніх фахівців, зазначивши, що бібліотека коледжу – сучасний простір, який постійно наповнюється новими  функціями: це і надання освітніх, культурних послуг, і проєкти, і доступність до інформаційних технологій. Довідково-бібліографічна робота є однією із складових роботи бібліотеки коледжу і спрямована на допомогу студентам і викладачам. Однією з форм такої роботи є бібліографічні довідки та консультації. Для зручного надання довідок і консультацій на сайті коледжу у розділі «Бібліотека» створено «Віртуальну довідку» http://bibliograf.ccts@ukr.net.

   З вдячністю ЗСУ і з вірою у Перемогу – до нових звершень!

Онлайн-семінар з питань фізичної культури та спорту у закладах вищої та фахової передвищої освіти Черкащини

15 жовтня 2024 року відбувся онлайн-семінар з питань фізичної культури та спорту у закладах вищої та фахової передвищої освіти Черкащини.
На початку заходу до учасників звернулася начальник Черкаського обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки Антоніна Саприкіна.
В ході семінару відбулась презентація Черкаського обласного відділення КФВС МОН України, на якій були озвучені питання виконання стратегії розвитку фізичної культури та спорту в закладах освіти області, висвітлено роботу відділення за період 2023-2024 навчального року.
Свій заклад Черкаський фаховий коледж харчових технологій та бізнесу презентувала керівник фізичного виховання Олена Федосєєнко, де детальну інформацію щодо діяльності закладу за стратегічними напрямками фізичної культури та спортивної підготовки.
В ході семінару було озвучене питання низького рівня фізичного здоров’я студентів як наслідок недостатньої рухової активності та залежності від сучасних електронних пристроїв.
Метою впровадження стратегії є популяризація здорового способу життя в суспільстві, збільшення кількості здобувачів освіти, залучених до регулярної фізичної активності, а також створення умов для розвитку доступної спортивно-оздоровчої діяльності.
Стратегічна ціль-
створення сприятливих умов для оздоровчої фізичної активності та підтримки здорового способу життя, формування здорової нації.
Учасники семінару отримали позитивний досвід від колег для використання у своїй роботі.

ЧУДЕСА УКРАЇНИ ТА СВІТУ

На нашій планеті є величезна кількість унікальних місць, які поправу можна назвати справжніми чудесами. країна неймовірно багата на цікаві місця, вишукану архітектуру та справжні дива природи. Ми з легкістю можемо конкурувати з популярними туристичними країнами, адже в нас знаходиться чимало об’єктів, які зовсім не поступаються їм.
28 жовтня для мешканців гуртожитку Тищенко О.Л. провела інформаційну годину «Чудеса України та світу». Всі присутні пригадали стародавні та сучасні чудеса світу, ознайомилися з переможцями загальнонаціональної акції «7 чудес України», а саме: історико-архітектурними, природними, фортифікаційними та іншими незвичайними об‘єктами; переглянули цікаві відеоматеріали. На завершення, студенти з великою цікавістю взяли участь у вікторині та отримали солодкі призи.
Наша Україна є надзвичайно красивою, унікальною та неповторною, що має місця, багаті історією, легендами, красивими краєвидами, які дійсно можна назвати «Чудеса світу» і, які варті уваги не лише кожного громадянина України, а й туристів з усього світу.

Вітаємо переможців другого етапу ХХV Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика

28 жовтня 2024 року викладачами української мови і літератури Гущиною А.В., Козиряцькою Н.А., Назаренко І.Л. проведений  другий етап ХХV Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика  серед творчо обдарованих студентів Черкаського фахового коледжу харчових технологій та бізнесу.

   Захід проводився з метою сприяння утвердження державного статусу української мови в країні, піднесення її престижу серед студентської молоді, виховання пошани до культури і традицій українського народу, формування почуття патріотизму і віри в щасливе майбутнє української держави.

   У конкурсі взяли участь студенти І-IІІ курсів.

   За результатами конкурсу серед студентів I курсу І місце отримала Редько Крістіна, студентка групи ХТфб-14-09-24; ІІ місце – Майстренко Богдана, студентка  групи ХТфб-14-09-24,; ІІІ місце – Шаповал Вікторія групи ХТфб-14-09-24.

   Серед студентів ІІ-III курсів: І місце отримала Чередніченко Дарина, студентка ІI курсу групи ХТфб-10-09-23; ІІ місце – Максименко Єлизавета, студентка II курсу групи ХТфб-11-09-23; ІІІ місце – Перепелиця Поліна, студентка ІI курсу групи ХТфб-11-09-23.

   Бажаємо подальших творчих злетів у третьому етапі  конкурсу!

27 жовтня – День української писемності та мови

Цього року вперше День української писемності та мови відзначатиметься 27 жовтня. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним покоління.

Уже стало доброю традицією у коледжі проводити заходи,.

Починаючи з 21 по 25 жовтня у стінах нашого коледжу проводилися різноманітні заходи, в яких активну участь взяли студенти та викладачі української мови та літератури ( Гущина А.В., Козиряцька Н.А., Назаренко І.Л.), зокрема:

– книжкова виставка – «Мово моя рідна, мово калинова…»;

– хвилинка-цікавинка « Цікаві факти про українську мову»;

– мовознавчий турнір «Мова єднає всіх»;

– захист презентацій «Мова творить націю»;

– конкурс плакатів «Я пишаюся тобою, рідна мово!»;

– перший етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П. Яцика.

У групі ХТ-14 проведена інформаційна година «До мови доторкнися серцем», на якій студенти переглянули презентацію, читали поезію сучасних поетів про мову, дізналися цікаві факти про розвиток мови тощо.

25 жовтня колектив нашого навчального закладу традиційно долучився до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Плекаймо рідну мову, бережімо рідну мову! Зі святом!

Наш коледж відкриває нові таланти

16 жовтня в бібліотеці коледжу стартував проєкт « Гурток рукодільної майстерності «Лілея». Заняття гуртка проводять куратор проєкту – бібліотекар Тінякова М.М. і керівник гуртка – вихователь Титарчук Н.І.

Будемо займатись  кожну середу о 16-00; записатися може кожен бажаючий.

На протязі двох  занять вже стало відомо, що наші студенти мають талант до рукодільної майстерності. Численна кількість гуртківців ще раніше почала займатись рукоділлям і має намір продовжувати вдосконалювати свою майстерність. Деякі студенти ніколи не займались рукоділлям, але бажають долучитися до творчості.

Куратор повідомила, що гурток побудований на демократичних відносинах, на повазі один до одного. Товариство збирає однодумців, тих, хто бажає зробити наше життя, наш побут і наше оточення кращим. Гуртківці «Лілеї» будуть навчатися і поглиблювати свої знання у мистецтві рукоділля, а також дізнаватися різних цікавинок з етнографії, культурології, віртуально завітають в музеї світу.

Керівник гуртка підкреслила, що людина, в якої є улюблена справа, ніколи не буде самотньою. Вона завжди буде відчувати радість від творчого процесу і душевну гармонію. Створити щось своїми руками – це справжнє диво! З людиною відбувається неймовірне, коли з-під її рук після кропіткої праці виходить справжній витвір мистецтва.

Студентам була продемонстрована презентація різновидів рукодільної майстерності, запропонована цікава вікторина на тему рукоділля.

На зборах гуртківці постановили, що будуть займатися тим видом рукоділля, яке кому припало до душі.

Члени гуртка також були ознайомлені з правилами безпеки при користуванні гострими предметами.

На другому занятті студенти і працівники коледжу, що вже мають досвід з рукоділля, розповіли чим їх захопив той чи інший різновид рукодільної творчості. Гуртківцям показали картини написані фарбами, вишиті бісером та викладені алмазною мозаїкою. Студентка Недзельська Олександра (група Тфб 5-09-22) показала зроблених з фетру ляльок і продемонструвала презентацію свого хоббі. 

Приємним сюрпризом для гуртківців стали невеличкі подарунки.

Далеко не всі народжуються геніальними художниками, майстрами-декораторами, але багато людей бажають щось створювати своїми руками, спілкуватись в колі творчих однодумців. Тому запрошуємо до гуртка рукодільної майстерності «Лілея» усіх бажаючих!

Тижневик спеціальності «Харчові технології»

Традиційно в жовтні циклова комісія спеціальних технологічних дисциплін та хімії Черкаського фахового коледжу харчових технологій та бізнесу проводить  тижневик спеціальності 181 Харчові технології. Дата обирається відповідно до професійних свят – Дня хліба та пекаря й Дня кухаря та кулінара, які відзначаються відповідно 16 та 20 жовтня.

Цілий тиждень викладачі циклової комісії та здобувачі освіти  спеціальності «Харчові технології» радували студентів коледжу різноманітними заходами.

А розпочалося все цікавою та пізнавальною відеоперервою «Син Землі і Сонця» з нагоди Всесвітнього дня хліба.

Для студентів першого курсу пройшла вікторина «Цікава біологія», турнір кмітливих біологів «Посмішка фортуни» та інтелектуальна гра для всіх охочих та сміливих «Цікава наука хімія». Метою цих заходів були розвиток інтелектуальних здібностей з біології та хімії, загальної ерудиції, уваги, вміння висловлювати власну думку, обґрунтовувати відповідь, співпрацювати у команді.

Свої фахові знання та технологічні дослідження студенти продемонстрували під час конференції «Кулінарна мозаїка України». Метою студентської конференції було спостереження та дослідження кулінарних перлин, автентичних страв та унікальності харчових вподобань українців із ріхних регіонів нашої країни. Студенти Андрусик Мілана (ХТфб-6), Кисіль Ліза (ХТфб-10), Стригун Анна (Тфб-5), Кремньова Анна (ХТфб-14), Дрючило Дарія (ХТфб-9), Насікан Анастасія (ХТфб-10), Відома Вероніка (ХТфб-10) розповіли  про кулінарні традиції, звички та спадщину Черкаської, Кіровоградської, Сумської, Чернігівської, Закарпатської, Одеської областей та Автономної республіки Крим. Свої виступи студенти супроводили яскравими презентаціями.

Завершився тижневик цікавим розважально-пізнавальним заходом «Національні смаколики від українських письменників», який підготували викладачі циклової комісії та студенти групи ХТфб-15 Бобер Максим, Філенко Юлія, Мартиненко Олександр та Полуянова Діана. Студенти розповіли про кулінарні уподобання українських поетів та письменників, навели приклади використання страв української кухні в їхній творчості. Захід супроводжувався цікавими відеокліпами та піснями про традиційні українські смаколики.

ПРАКТИЧНІ ЗАНЯТТЯ ДЛЯ СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ “ТУРИЗМ”  В УМОВАХ РЕАЛЬНОЇ ДІЙСНОСТІ

23 жовтня 2024 року студенти IV курсу спеціальності “Туризм” разом з викладачем дисциплін туристичного спрямування Тищенко О.Л. відвідали туристичну фірму “Манго плюс”. Здобувачі освіти поспілкувалися з менеджером по туризму Світланою Бондар, яка є випускницею нашого коледжу, та дізналися про специфіку функціонування туристичної галузі України в умовах воєнного стану.

Майбутні фахівці туристичної справи мали можливість побачити як підбирається та продається туристичний продукт та за якими критеріями менеджер формує туристичну пропозицію; ознайомились з головними принципами та напрямами роботи фірми; визначили найпривабливіші країни, які обирають для відпочинку українські туристи.

Ми вдячні туристичній фірмі “Манго плюс” та Світлані Бондар за теплий прийом та практичні поради, які допоможуть студентам в їх подальшій професійній діяльності.

Моє життя – моя відповідальність

Життя людини – найбільша цінність. Розуміння важливості цього питання означає, що людина відповідальна за свої дії, за свій вибір, за свою долю. Австрійський психіатр Віктор Франкл стверджував, що в людини можна забрати майже все, але вибір завжди залишається за нею. Сама сутність людського існування полягає у відповідальності за власний вибір.

У межах виконання Державної цільової програми з утвердження української національної та громадянської ідентичності, студенти груп ХТфб 13-09-24, Тфб 3-09-21  начолі з класним керівником Голуб О.А. та бібліотекарем коледжу Тіняковою М.М. завітали до обласної бібліотеки для юнацтва ім. В.Симоненка. Перед товариством виступила з лекцією “Моє життя – моя відповідальність» завідувачка читальною залою Вербівська К.І.

Були розглянуті проблеми морально-етичного виховання особистості. Актуальними для першокурсників виявилися питання, як уникати неприємних ситуацій у спілкуванні з оточуючими, як взаємодіяти з колективом. Молодь старших курсів зацікавилась питанням, як ефективно реалізувати свої здібності і яку мету обрати на початку самостійного життя. Спільно товариство дійшло до висновку, що потрібно постійно навчатися, змінювати себе на краще й не уникати особистої відповідальності та відчувати задоволення від допомоги суспільству.

Великий ірландський драматург, публіцист та політичний діяч Джордж Бернард Шоу писав: «Тепер, коли ми навчилися літати повітрям, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди».