Home » 2024 » Лютий

Monthly Archives: Лютий 2024

Два роки з того жахливого дня…

24 лютого 2024 року минає два роки з того жахливого дня, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Ця війна стала трагедією для українського народу, забравши тисячі життів, зруйнувавши міста та села, змусивши мільйони людей покинути свої домівки.

Світ прокинувся від страшних новин про бомбардування українських міст. Російська армія, віроломно порушивши всі міжнародні норми, розпочала жорстоку агресію проти суверенної держави.

 Війна в Україні забрала тисячі життів. Мільйони людей втратили свої домівки, стали біженцями. Російські окупанти завдали Україні колосальних економічних збитків.

 Українці згуртувалися перед лицем ворога. Збройні Сили України, Національна гвардія, тероборона та добровольчі батальйони стали на захист Батьківщини.

   Світ вразив героїзм українців, які, незважаючи на жахливі обставини, продовжують боротися за свою свободу та незалежність. Історії про мужність захисників Маріуполя, Херсона, Чернігова та інших міст стали символом незламності українського духу.

    10 років вже триває російсько-українська війна, 2 роки з якої  – це повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Український народ продемонстрував свою незламність, свою любов до свободи та свою віру в краще майбутнє.

У коледжі  до річниці повномасштабного вторгнення було організавано виставку студентських малюнків «Україна: 2 роки  Незламності»; зі студентами груп   ХТфб-11, СПфб-7 було переглянуто експозиції віртуального музею російської агресії; перегляд фільму «20 днів у Маріуполі» з обговоренням  відбувся для студентів групи ХТфб-10. В фоє коледжу була організована книжкова виставка «Нація нескорених».  Члени трудового колективу коледжу взяли участь у міському вшанувальному заході «Два роки незламності» та акції-нагадуванні про захисників, які знаходяться в полоні та зникли безвісти.

Перед Героями небо схиляє чоло….

До річниці повномасштабного вторгнення росії  в Україну  студенти  груп ХТфб-8, ХТфб-10 разом із класними керівниками Мальованною Т.П., Назаренко І.Л. завітали до Черкаської обласної бібліотеки для юнацтва ім. В. Симоненка  на годину-пам’яті  «Перед Героями небо схиляє чоло….». Учасники заходу згадали історичні події, які передували повномаштабному вторгненню, обговорили  головні наративи річниці війни, а саме: втогненням в Україну росія розв’язала першу в XXст. континентальну війну в Європі, підірвавши систему колективної безпеки. Під час заходу хвилиною мовчання вшанували героїв, які віддали своє життя заради нашого майбутнього.

Не секрет, що і трагічні події надихають творити..   Тому  поезії та пісні про війну К. Вербівської, Ф. Пилипенка, Т.Чупак, нікого не залишили  байдужим…

Через поетичне і пісенне виконання  студенти усвідомили, що єдність та здатність до згуртованості всього українського суспільства допоможе нам  не впасти духом, а вистояти  і обов’язково перемогти. Віримо, що запанує на нашій землі мир та добробут. Пам’ятаймо завжди: ми українці – честь і слава незламним!

21 лютого – Міжнародний день рідної мови

Велична, щедра і прекрасна мова,

 Прозора й чиста, як гірська вода,

То України мова барвінкова,

Така багата й вічно молода.

 Вона, як ніжна пісня колискова,

Заходить в серце й душу з ранніх літ,

Ця мова, наче пташка світанкова,

 Що гордо лине в свій стрімкий політ.

Олександр Олесь

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови.

Урочисте святкування цієї визначної дати відбулося у Черкаському фаховому коледжі харчових технологій та бізнесу. Починаючи з 19 по 24 лютого в нашому коледжі заплановано проведення різноманітних заходв, у яких активну участь взяли студенти та викладачі української мови і літератури (Гущина А.В., Козиряцька Н.А., Назаренко І.Л.):

– участь студентів та викладачів коледжу у Національному фестивалі «КОД НАЦІЇ» спільно з проєктом «ПРО МОВУ»;

– виховні години: «Чарівні звуки», «Рідне слово – моя сердечна українська мова», «Мова – талісман людини та нації» (класні керівники);

– інтелектуальна гра «Українська мова – мова незламності і боротьби»; (працівники бібліотеки);

 – мовний турнір «Найрозумніший»;

– радіогазета «Квітни, рідне слово!»;

– книжкова виставка: «Велична, щедра і прекрасна мова!»;                   »

– перерва мовної грамотності «Спілкуйся без суржику»;

– засідання гуртка «Мовно-літературна скарбничка»;

 -відеоперерва «Цікаві факти про мову»;

– міні-тренінг «Безпека спілкування в інтернеті та соціальних мережах»;

– соціологічне опитування «Твоє ставлення до рідної мови»;

– виставка-конкурс плакатів «Мова мого народу».

   Тож бажаємо всім українцям, що свято бережуть українське слово – щастя, натхнення, добра, миру, світлого майбутнього; живіть повноцінним  життям, досягайте вершин, адже у ваших руках доля нашої країни.

Любіть, шануйте і бережіть рідну мову – вона наш генетичний код!

Небесна Сотня — перші герої російсько-української війни.

20 лютого 2014 року — поворотна дата в історії України. Це день, коли масовим розстрілом протестувальників у центрі Києва та вторгненням спецпризначенців на територію Автономної Республіки Крим путінська росія розпочала неоголошену війну проти нашої держави.

Попри це, 20 лютого 2014-го народилася нова, справді незалежна Україна. Не продовження урср, не аморфне утворення без національної ідеї та ідеології, а дійсно вільна, модерна, усвідомлена держава, яка здатна об’єднувати навколо себе інші народи. Єднати, щоб будувати світовий порядок, в якому права і свободи людини — понад усе.

З 2015 року дата 20 лютого закарбована в українському календарі як День Героїв Небесної Сотні.

Аксіомою є те, що щойно Україна підіймається на національну революцію, як нападає москва. Бо наявність незалежної національної України є екзистенційною загрозою для російського імперіалізму.

Тож зараз ми переживаємо наступний етап — війну за гідність. І результат цієї війни покаже, чи досягнемо ми цілей Революції Гідності. Сьогодні рівно десять років від початку російсько-української війни. Війни за право бути українцями, за наше національне і державне майбутнє, за людську гідність.

Зараз у небесному війську України вже не сотня, а тисячі незламних, нескорених, незабутніх лицарів світла. Вони здобули право говорити на рівних із нашими славетними пращурами.

Ми обов’язково помстимося за всіх, хто поліг смертю хоробрих, хто захистив наше майбутнє ціною власного життя. Ця війна завершиться українською Перемогою в пам’ять про кожного Героя всіх наших Небесних сотень.

З метою вшанування пам’яті загиблих, у закладі було проведено засідання гуртка «Історичні портрети» з переглядом фільму «Зима, що нас змінила», відеоперерву «Небесна Сотня», круглий стіл  на тему: «Лютий: грані незламності» у групі ХТфб-8-09-22, покладання студентськими активістами  квітів до меморіалу «Борцям за волю України». У холі коледжу відбулась книжкова виставка «Українці: історія нескорених», у кабінеті історії студентаи підготовлена експозиція  «Пекельний лютий».

Свобода варта того, щоб за неї боротися! І ми завжди пам’ятатимемо Героїв Небесної сотні, героїв-добровольців, які прямо з Майдану йшли на фронт і віддавали життя заради України та її свободи, ставши справжнім взірцем для наступних поколінь.

Вікторина «Цікава географія»

19 лютого для студентів коледжу Тищенко О.Л. провела пізнавальну та інтерактивну вікторину «Цікава географія». Метою географічної вікторини є поглиблення та розширення знань студентів про материки та країни світу, їх культуру, традиції, визначні пам’ятки та туристичні місця; розвиток логічного, аналітичного, творчого мислення, пам’яті та уваги, виховання пізнавального інтересу і зацікавленості у вивченні географії.
Студенти з великим захопленням та активністю долучились до даного заходу, а також продемонстрували свої інтелектуальні можливості та показали високий рівень знань, дізнались багато нових цікавих фактів, отримали заохочувальні подарунки і чудові емоції.
Перемогу у вікторині «Цікава географія» здобув студент І курсу групи ХТфб-10-09-23 Готьман Богдан. Вітаємо з перемогою!!!

ВІТАЄМО МОЛОДІЖНИХ ЛІДЕРІВ З ПЕРЕМОГОЮ У КОНКУРСІ ПРОЄКТІВ У МЕЖАХ ПРОГРАМИ UPSHIFT!

Надихаємося нашою молоддю та віримо, що краще майбутнє – це не мрія, а близька реальність!
Студенти спеціальностей Харчові технології, Туризм і рекреація та Туризм, Дрючило Дарина, Дудла Аліна, Сич Сергій, Дика Аліна, Грибіник Яна, Головатюк Влада, Недзельська Олександра, взяли участь у інноваційній програмі для молодіжних лідерів UPSHIFT, яку реалізують «СКЦ Задзеркалля» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Японії.
Програма UPSHIFT – це креативний простір, де підлітки та молодь можуть проявляти свої вміння та можливості, пропонувати інноваційні підходи до вирішення проблем та тестувати їхню ефективність.
Команди пройшли кілька етапів (підготовка і подача заявки, відбір, співбесіди) та ввійшла до 11 найкращих з більш, ніж ста команд, які поїхали до навчального табору.
З 8 по 11 лютого здобувачі освіти провели чотири незабутні дні у Boot camp UPSHIFT у Київській області. Під час інтенсиву учасники команд RELAX та ТRAVELMAKERS на чолі з менторами займались розробкою проєктної ідеї, формулювали її основні засади та презентували свій проєкт.
Суть обраної ідеї команди ТRAVELMAKERS – популяризація серед молоді громадського активізму, та активного способу життя зокрема, змістовного проведення дозвілля через призму географії та туризму. А команда RELAX запропонували проводити кулінарні майстер-класи як своєрідну психологічну терапію для однолітків.
Вітаємо наших студентів та бажаємо їм удачі і креативу для реалізації подальших проєктів!

СТАТЬ ТА ГЕНДЕР. ГЕНДЕРНІ РОЛІ. СТЕРЕОТИПИ

Кожна людина, незалежно від раси, національності, статі, хоче прожити щасливе життя, «бути рівною серед рівних». Це означає самостійно визначити свій життєвий шлях і його пріоритети, самостійно обрати майбутню професію, повністю реалізувати свої таланти та мрії. Усе це має залежати від наполегливості людини у прагненні до успіху, а не від того, якої вона статі — жіночої чи чоловічої.

З метою реалізації морального виховання 13 лютого у бібліотеці коледжу зі студентами груп ХТфб-11, СПфб-7, СПфб-8 та СПфб-5 відбувся тренінг на тему «Стать та гендер. Гендерні ролі. Стереотипи», завданням якого було розвінчати стереотипні уявлення про ролі жінок і чоловіків у родині та суспільстві, сформувати світогляд молоді, вільний від гендерних упереджень та забобон.

Під час тренінгу студенти ознайомились з поняттям «соціальний стереотип», навчились визначати ґендерні стереотипи, зрозуміли глибину їх проникнення у наше життя. Студенти дізнались про небезпеку існування мовного сексизму, ознайомились із досвідом різних країн і нашої держави щодо подолання його проявів. Вчились виявляти ґендерні стереотипи у художніх творах, ЗМІ, рекламі, повсякденному житті та професійній діяльності; знаходити шляхи до їх переборювання.

Пам’ятайте: чоловіки і жінки різні, але вони мають однакові права, однакові можливості для самореалізації!

Зустріч студентів з представником Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Черкаської області Тептюком Максимом Петровичем

Україна як сучасна суверенна, демократична, соціальна та правова держава тримає шлях у напрямку якісно нових, позитивних законодавчих змін та перетворень, ефективного правового регулювання суспільних відносин. Наша держава спрямувала вектор свого розвитку на впровадження стандартів рівних прав і рівних можливостей кожної людини незалежно від статі, недопущення дискримінації, утвердження соціальної справедливості, поваги до людської гідності в різних сферах суспільного життя, зокрема у сфері праці.

06.02.24 у Черкаському фаховому коледжі харчових технологій та бізнесу  відбулася зустріч студентів випускних курсів із спеціальностей «Підприємництво та торгівля», «Соціальна робота» з представником Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Черкаської області Тептюком Максимом Петровичем на тему «Дискримінація у сфері праці», присвячена протидії дискримінації, загалом захисту прав людини, формуванню безпечного освітнього середовища та відносин у сфері праці. Зустріч організувала класний керівник групи ПТфб-3-09-21 Дрогоман О.А. 

Під час зустрічі  були розглянуті питання про поняття та форми дискримінації; ознайомились з ознаками, за якими відбувається дискримінація в сфері праці; дослідили основні види проявів упереджень; проаналізували форми дискримінації та розглянули документи у сфері захисту прав людини.

Майбутні випускники мали змогу обговорити ситуації прояву дискримінації в сучасному суспільстві, поставити уточнюючі запитання та отримали від спікерів алгоритм дій при дискримінації у сфері праці.

Студенти висловили щиру вдячність  Тептюку Максиму Петровичу за його виступ та цікаву і корисну інформацію.

День безпечного Інтернету

6 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). Цей день є чудовою нагодою нагадати, наскільки важливо зберігати в безпеці свої особисті дані та фінанси у світі сучасних технологій.

Викладачі Головатий В.В. та Мальованна Т.П. разом із студентами Черкаського фахового коледжу харчових технологій та бізнесу долучилися до святкування Дня безпечного Інтернету разом з Національним банком України.

Всі учасники заходів  переглянули повчальне відео про платіжне шахрайство і  важливість дотримання правил безпеки платежів та розрахунків в Інтернеті.

Студенти групи ХТфб-10, взяли участь у грі «КіберБезпека: думай швидко, плати безпечно», а студенти гр. СПфб-5, Тфб-6, Птфб-7, Ффб-3, Ффб-4  у створенні стінгазети з платіжної безпеки “Бережись монстрів-шахраїв”.

Будьмо розумними користувачами інтернету!
         Наша безпека залежить тільки від НАС!

Випуск 2024

Образ українського студента – це креативний, комунікабельний, рішучий і, разом із тим, патріотичний, цілеспрямований і романтичний. В образі і в сенсі студента залишається незмінним його веселий, життєрадісний темперамент, бажання спілкуватися і брати від життя по максимуму.

01 лютого  в житті студентів коледжу спеціальностей «Харчові технології» та «Туризм» сталася одна із найважливіших подій – вони отримали дипломи – перепустку в доросле професійне життя, яке з одного боку таке захоплююче та романтичне, а з іншого – сповнене різних труднощів, перешкод та розчарувань.

Сучасні події  – війна та боротьба за перемогу над агресором,   впливають на розуміння молоддю, що саме їм випадає нагода та обов’язок будувати нову  Україну із Європейським рівнем життя.

Випускники коледжу усвідомлюють, що освіта стає сьогодні тим інструментом, за допомогою якого кожна людина може домогтися успіху в житті, а суспільство в цілому рухатися до перемоги та шляху прогресу.

На урочистостях усіх випускників привітали  директор коледжу Людмила Крикуненко та завідуючі відділеннями Наталія Півненко та Любов Хохлова.

Вітальне слово та добрі побажання висловили і куратори випускних груп, а також батьки випускників.

По завершенню урочистої частини були вже неофіційні заходи: сльози крізь усмішки, фотосесія, обійми та спогади з веселого студентського життя…

Бажаємо випускникам ніколи не зупинятися на досягнутому. Ви – майбутнє нашої країни, люди, від яких залежить наша перемога та те,  якою стане наша держава. Бажаємо всім оптимізму, натхнення, наполегливості, кар’єрних здобутків, особистих перемог, реалізації задумів і творчих планів. Нехай Вам щастить у нових звершеннях!