Home » 2023 » Травень

Monthly Archives: Травень 2023

День гостинності у Черкаському фаховому коледжі харчових технологій та бізнесу

27 травня 2023 року наш коледж вже вкотре гостинно відкрив свої двері і серце для всіх тих, хто стоїть перед вибором майбутнього життєвого шляху – професії.

Під час події майбутні першокурсники мали змогу почути попередню інформацію щодо порядку вступу до коледжу у 2023 році, термінів подачі документів та відповіді на різноманітні запитання, які їх турбують: «Що таке електронний кабінет, навіщо він потрібен і як функціонує?», «Роль у вступній кампанії мотиваційного листа та складності його написання» тощо.

Протягом заходу традиційно відбувався показ фільмів про наш заклад і спеціальності, завдяки чому майбутні студенти одержали детальну інформацію щодо наявних напрямів навчання, дізнались про освітній процес та організацію практики, про відомих випускників та перспективи працевлаштування загалом, організацію дозвілля та побуту студентів. Були проведені різноманітні майстер-класи, презентовані портфоліо спеціальностей, організовані виставки спеціалізованої літератури, продемонстрований сучасний ресторанний посуд та види сервірування до різноманітних подій.

Приємно було почути від батьків – наших колишніх випускників, які прийшли вже зі своїми дітьми, що коледж надає не тільки необхідні знання й уміння для майбутньої професії, але й розвиває життєво необхідні компетенції, конкурентоздатність на ринку праці. 

Тож поспішайте, абітурієнти 2023 року, почерпнути інформацію про Черкаський фаховий коледж харчових технологій та бізнесу, щоб зробити свій вибір і стати сучасними, успішними, потрібними й конкурентоздатними. Звертайтеся до фахівців коледжу, зокрема до приймальної комісії та у Консультаційний центр за додатковими роз’ясненнями за телефонами (0472)638823, 638800, (093)0016812, (097)2505551 або за  посиланням Приймальна комісія.

Ласкаво просимо на навчання до нашого навчального закладу!

День Героїв України

Щорічно 23 травня українці відзначають неофіційне свято – День Героїв України. Цього дня Україна вшановує пам’ять всіх героїв, які відстоювали її суверенітет і незалежність і просто зараз ведуть боротьбу проти російської армії за нашу свободу. Це горде і одночасно сумне свято – багато українських героїв розплатилися життям заради своєї країни.

День Героїв 23 травня був заснований в 1941 році Організацією українських націоналістів (ОУН). День цей обрали невипадково: 23 травня 1938 року був убитий полковник армії УНР, державний, військовий і політичний діяч Євген Коновалець, один з головних ідеологів українського націоналізму. Починаючи з 1992 року свято ставало все більш популярним.

 У День Героїв вітають усіх, хто з ризиком для життя боровся за українську незалежність, а також віддають шану загиблим. Дата присвячена всім українським воїнам-лицарям Київської Русі, козакам часів Гетьманщини, повстанцям, Українським Січовим Стрільцям та воїнам армій УНР та УПА, а тепер ще воїнам АТО та російсько-української війни.

Нові часи формують і нові традиції. І День Героїв – це не лише можливість вшанувати пам’ять загиблих за волю України, але і звернути увагу на живих Героїв, які повернулися з війни – на тих, хто вижив, вистояв, здобув перемогу над ворогом і над собою і продовжує розвивати Україну.

День пам’яті жертв політичних репресій

День пам’яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Відзначається згідно з Указом Президента Віктора Ющенка від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму. Кількість жертв в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусове психіатричне «лікування».

Один із трагічних символів тієї доби є київська Биківня – у Биківнянському лісі розташоване найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій. Тут був об’єкт спеціального призначення НКВС, де наприкінці 1930-х – у 1940-х роках відбувалися масові захоронення розстріляних та закатованих. Однією з найкривавіших стала ніч у Києві 19 травня 1938 року, коли у в’язницях НКВС було розстріляно 563 людини. Трагедія Биківні стоїть в одному ряду із такими злочинами, як Аушвіц, Бухенвальд, Дахау, Бабин Яр та Катинський розстріл. На сьогодні вже встановлено імена понад 19 тисяч розстріляних громадян з Биківнянського поховання жертв сталінських репресій.

Сучасна росія є правонаступником СРСР. Її диктатор путін продовжує злочинну політику свого попередника Сталіна, ведучи проти України геноцидальну війну. Російські окупанти застосовують сталінські методи на тимчасово окупованих територіях щодо цивільного населення та щодо українських воїнів-військовополонених (розстріли, поміщення до концтаборів, катування голодом, енкаведистські тортури тощо).

В Черкасах місце поховання жертв терору знаходиться на старому єврейському кладовищі. В період з 5 серпня 1937 року по 27 листопада 1938 року  було  розстріляно  щонайменше 1144  особи.  Пам’ятний  знак  в Соборному  парку встановлений в 2006 році в пам’ять про жертв Голодоморів та політичних репресій на Черкащині.

З метою вшанування жертв політичних репресій у нашому навчальному закладі були проведені такі заходи: відеоперерва  «Безвинно закатовані», відвідування студентами груп ХТфб-8-09-22, Тфб-3-09-21, СПфб-6-09-22 вистави «Сад Гетсиманський» у Черкаському театрі ім. Т.Г. Шевченка.

Тиждень науки в ЧФКХТБ.

Щороку у третю суботу травня в Україні відзначається професійне свято працівників науки, яке було започатковано згідно з Указом Президента України «Про День науки».

Мета цього свята – вшанування наукових традицій, досягнень учених, якими ми цілком справедливо пишаємося, і на яких покладаємо великі сподівання.

Розвиток науки, ефективне використання результатів наукової діяльності, впровадження новітніх технологій – запорука економічного зростання держави. Разом з тим це – основа інтелектуального потенціалу нації, її гідного майбутнього.

Наука нерозривно пов’язана зі сферою освіти. Навіть у воєнний час вітчизняна освіта і наука проходять потужні трансформації та зміни, а сучасні наукові відкриття допомагають пришвидшити ці якісні зміни на краще. Найголовніше завдання, що стоїть перед нами сьогодні і стоятиме в найближчі роки, – це відбудова країни, і такі процеси точно опиратимуться на наукові досягнення вітчизняних наукових шкіл.

До цього дня в усіх куточках країни проходять тижні науки. Долучився до цих заходів і наш коледж. Засідання студентських наукових товариств, виступи в рамках круглих столів, наукові семінари, дискусійні платформи, експертні студії, презентації цікавих досліджень в галузі історії, туризму, підприємництва, волонтерства – все це відбувалося в нашому закладі цього тижня. Підсумком такої роботи стала IV науково-практична конференція студентів та викладачів «Інноваційний розвиток фахової передвищої освіти: освітні технології, практика, досвід», яка відбулася 18 травня 2023 року.

Теми доповідей охоплювали великий спектр сучасних досягнень в галузі науки та освітніх практик. Обговорювалися актуальні питання про функціонування підприємницьких структур в умовах війни, застосування електронної комерції, краудфандингу та брендів української кухні.

У процесі обговорення розглядалися питання розвитку туристичного бізнесу в Україні та шкоди, завданої російською агресією об’єктам культурної, історичної та туристичної спадщини.

Доповідачі акцентували увагу на національних особливостях, духовності та неповторності української мови, красі та значеннях українських імен, мовленнєвого сленгу.

Зацікавлення викликали доповіді стосовно формування особистого бренду соціального працівника, технологій волонтерської діяльності під час війни.

Така співпраця студентської молоді та викладачів сприяє навчанню пошуковій, дослідницькій діяльності, знайомству з досягненнями науки і техніки, реаліями економічних реформ в Україні та розкриттю творчих здібностей.

Тож і надалі запрошуємо коледжанську спільноту активно брати участь у наукових заходах. Нехай зерна науки дадуть добрі сходи і зростуть у душах наших студентів врожаєм мудрості та натхнення. Вагомих вам відкриттів, новацій, звершень та примноження їх результатів!

З Днем вишиванки!

День вишиванки — особливе свято в Україні, коли люди вдягають на себе  традиційні українські вишиванки для виявлення гордості за свою національну культуру і спадок.

Всесвітній день вишиванки — це неофіційне, але дуже важливе для українського народу свято. Воно відзначається щороку в третій четвер травня. У День вишиванки кожен, хто хоче підкреслити своє українське походження, а також просто підтримати Україну, може одягнути вишиванку. –Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Свято не передбачає обов’язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Хоча протягом усієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться конкурси, вечорниці, ярмарки. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку — одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

У цей день вже традиційно організовують цікаві конкурси у мережі, наприклад, «Найкраща вишиванка» або «Найкраще фото» у вишиванці. Фото у вишиванках викладають у мережу не лише жителі України, а також і українці за кордоном.  Наш колектив  також приєднався до акціі «Вишиванка – твій генетичний код»

ВІКТОРИНА «МАНДРІВКА ЄВРОПОЮ»


Нещодавно у країнах Євросоюзу, зокрема і в Україні, відзначали Міжнародний день Європи. Разом з національною валютою (євро), гімном та прапором День Європи є символом ЄС як політичної сили. Історично Рада Європи відзначала однойменне свято у день свого заснування, а саме 5 травня з 1949 до 1964 року. Пізніше Європейський Союз затвердив 9 травня як День Європи – свято миру та єдності на континенті.
Традиційно в цей день країни Євросоюзу проводять святкові та освітні заходи, присвячені Європейському Союзу, велика частина з яких проходить у Бельгії. Також у цей день на міських площах європейських міст проводять музичні концерти та фестивалі традиційної їжі європейських країн.
З нагоди Дня Європи у ЧФКХТБ для здобувачів освіти було проведено вікторину «Мандрівка Європою». Під час вікторини студенти продемонстрували відмінні знання з географії, історії, культури, традицій та звичаїв європейських країн. Найактивніші учасники були нагороджені солодкими призами.
Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями та інтересами, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.

З турботою про себе

У Черкаському фаховому коледжі харчових технологій та бізнесу 16 травня відбулася зустріч студентів груп ХТфб – 5-09-21 (класний керівник Козиряцька Н.А.) та ХТфб – 8-09-22 (класний керівник Назаренко І.Л.) з представниками компанії UNICEF спільно з Українською освітньою платформою. Під час зустрічі студенти отримали інформацію від фахівця соціальної роботи Оксани, психолога Тетяни, лікаря-вертебролога Андрія про те, де і як можна отримати допомогу дітям і сім’ям, які постраждали через війну в Україні; психосоціальну допомогу; навчання з питань мінної небезпеки; корисні поради щодо бережливого ставлення до власного здоров”я.

ТУРИСТИЧНІ РОДЗИНКИ ЧЕРКАС

Студенти груп Т-1 та Т-4 спеціальності «Туризм» під час туристично-краєзнавчої практики розробили маршрут та провели екскурсію на тему «Туристичні родзинки Черкас».
Черкаси дуже гарне місто, що потопає в зелені парків і скверів. Природа була щедрою з Черкащиною і обдарувала її красою і багатством. Туристичні пам’ятки Черкас розкажуть вам історію народу і доведуть те, що народ зберігає і цінує архітектурні пам’ятники і будівлі.
Студенти під час екскурсії використовували різні методичні прийоми показу і розповіді, дотримуючись технології і методики проведення оглядової екскурсії.
Маршрут екскурсії включав такі об’єкти: Палац одружень; Черкаський академічний театр ляльок; жіноча гімназія Самойловської А.В. (школа 17); редакція газети «Черкаський край»; Черкаська обласна філармонія; готель «Слов’янський»; сквер Б. Хмельницького; сквер за ОДА; Долина троянд, пагорб Слави; Черкаський обласний краєзнавчий музей; Свято-Троїцький кафедральний собор; пам’ятник Борцям за волю України, меморіал пам’яті Небесної Сотні та загиблих в АТО та ін.
Кожному студентові в цей день випало виконувати по дві ролі – екскурсовода і екскурсанта. З ними всі впорались на славу!!! Після екскурсії у всіх залишилися лише приємні враження та позитивні емоції! Багато цікавих подорожей та екскурсій ще попереду!!! Тому займайтеся туризмом та навчайтеся туризму – це неймовірно цікава спеціальність!!!

РАЗОМ МИ – ЄВРОПА

День Європи в Україні – це  затвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями. Адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації. Цьогоріч Україна відзначає День Європи 9 травня, як це робить Європейський Союз. Це чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.

З метою реалізації національно-патріотичного виховання та з нагоди відзначення Дня Європи в бібліотеці коледжу 16 травня відбувся захід «Разом ми – Європа». Під час заходу студенти груп ХТфб-6 та ХТфб-9 ознайомилися з історією створення Євросоюзу, символами ЄС, запропонованими державою заходами щодо Євроінтеграції і, звичайно, з цікавими фактами про нашу державу, як країну Європи.

Студенти відзначили день спільних цінностей, спільної історії всіх європейських націй континенту, ще раз відкрили для себе Європу і пізнали європейський простір та в черговий раз нагадали собі, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного українця.

4 Спортивні ігри Черкаської області

Команда Черкаського фахового коледж харчових технологій та бізнесу здобула перше місце у змаганнях із футзалу серед студентів закладів фахової перед вищої освіти

Склад команди:

1.Бублик Віталій Юрійович ХТфб-1-09-20

2.Постіл Артур Олегович ХТфб-6-09-21

3.Марченко Максим Іванович ПТфб-5-09-22

4.Ярошенко Віталій Олександрович ПТфб-5-09-22

5.Кореняк Олександр Олександрович Тфб-1-09-20

6.Гордієнко Олександр Петрович Тфб-4-11-21

7.Железняк Руслан Євгенович ХТфб-9-11-22

8. Чубар Костянтин Максимович ХТфб-7-11-21

9.Левандовський Дмитро Олексійович ХТфб-5-09-21

10.Рябенко Станіслав Павлович ХТфб-5-09-21

11.Панчишін Антон Русланович ХТфб-5-09-21