Home » 2023 » Квітень

Monthly Archives: Квітень 2023

У світі Bookляндії

Книга – одне з див, створених людиною. Вона має свою особливу ауру, неповторну харизму. Саме їй – книзі – ми завдячуємо можливості відкрити завісу майбутнього, збагнути красу сьогодення та осягнути мудрість минулого.

На виконання плану морального виховання та з нагоди відзначення Всесвітнього дня книги та авторського права студенти груп ПТфб-5, Ффб-3 та Тфб-3, СПфб-3 взяли участь у бібліотечному квесті «У світі Bookляндії». Студенти розділилися на дві команди: «Green apple» на чолі з капітаном команди Очеретяною Юлією та «Троянди життя» – капітан команди Кривіцька Валерія.

Завдання квесту – скласти вислів про книгу італійського поета Франческо Петрарки. Студенти пройшли п’ятьма локаціями, відповіли на різноманітні запитання, розгадали кросворд та ребуси, знайшли заховані книги у бібліотеці та відкрили особливості «чарівної скриньки».

Змагаючись у квесті, студенти поринули у книжковий світ, проявили свою ерудицію та кмітливість, а головне – зрозуміли, що сила кожного – в команді, а сила команди – в кожному.

Переможцем стала команда «Green apple».

Бережіть себе та відкривайте для себе кожного дня світ книги!

Обереги рідної землі

З метою прищеплення студентам любові до рідного краю, поваги до народних звичаїв, з метою збереження найкращих народознавчих традицій  викладач української мови та літератури Козиряцька Наталія 20 квітня разом зі студентами групи ХТфб 5-09-21 провела у коледжі народознавчо-виховний захід «Обереги рідної землі». Ознайомлення з традиціями, культурою, побутом, звичаями рідного народу є одним з важливих  напрямків  патріотичного виховання. В усі віки наші діди-прадіди шанували те, що ми сьогодні називаємо оберегами. Люди з давніх-давен оточували себе оберегами. Наші предки вірили, що справжні обереги дарують силу, захищають від зла, сприяють у роботі, а також допомагають благополучно повернутися тим, хто перебуває далеко від дому.

Студенти нагадали присутнім про те, що найсвятіший оберіг, який і до сьогодні живе, діє, допомагає людям у житті – це рушник. Символ рідної землі, Батьківщини, свого роду – українська хата. Українська вишиванка має надзвичайно давнє походження. Численні дослідження свідчать, що вишите вбрання створювали ще до VI ст. Вишиванки сприймають як символ єднання та підтримки українців у всьому світі. Українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочка-вишиванка – є головним оберегом людини. Бабусина хустка, як оберіг, як пам’ять роду, супроводжує і не дає забути історію, традиції свого роду-народу.  Вінок – символ віри, надії і любові, знак долі, життєвої сили, досконалості й перемоги життя над смертю. В Україні вважали, що вінок-оберіг захищає дівчину від недоброго ока та нечистої сили. Ляльку-мотанку створили понад 5 тисяч років тому. Це – не просто дитяча іграшка, це – витвір мистецтва. Народна лялька дуже екологічна, духовно чиста, образна і символічна. Писанка – оберіг, символ життя. З давніх-давен люди звертаються до Бога з молитвою, благаючи захистити від лиха та зла. Малювали їхнє зображення на стінах житла, вишивали, ліпили з глини. У скринях зберігали висушений полин, чорнобривці, любисток, барвінок, чебрець, тому зілля – це надійний оберіг від усякої нечисті. Наші предки дуже шанували рослини і вірили у їхню магічну силу. Калина має велике значення для українського народу. Як символ Батьківщини, вона «проросла» в гімнові січових стрільців. А з перших днів війни стала символом мужності та незламності нашого народу. Ще один з оберегів українців – це пісня. В усі віки український народ у радості і горі не розлучався з піснею. В українських піснях усе: і радощі, і смуток, а особливо про кохання.  І з початку повномасштабного вторгнення наш народ виявляє себе у піснях, піснях народжених війною.

Під час заходу студенти декламували вірші:

  • «Обереги»  Гончаренко Софія;
  • «Стара сорочка» Гончаренко Стефанія.

Звучали пісні:

  • «Сила роду» у виконанні студентки групи ХТфб 8Пшиченко Ренати;
  • «Враже» у виконанні студентки групи ХТфб 2 Наконечної Діани;
  • «Два кольори» у виконанні Половинки Ангеліни;
  • «Ой, у лузі червона калина» у виконанні викладачів та працівників коледжу;
  • «Доброго вечора, ми з України!» у виконанні студентів групи ХТфб 5 Панчішина Антона, Мірошника Євгена, Левандовського Дмитра, Кубрушко Вікторії та Фірсової Марини.

Були представлені:

  • танцювальний флешмоб «З Україною в серці» у виконанні студентів групи ХТфб 5 Кубрушко Вікторії, Недоступ Софії, Гончаренко Софії та Стефанії, Рябенка Станіслава, Мірошника Євгена, Панчішина Антона;
  • танець з українськими хустками у виконанні дівчат з групи Тфб 5 та СПфб 5 Стригун Анни, Галоші Софіії, Шиш Каріни, Недзельської Олександри, Головатюк Владислави;
  • у виконанні студенток групи Тфб 5 та СПфб 5 Діхтяр Анастасії, Альохіної Тетяни, Цапенко Сніжани, Сап’ян Ірини.

Студенти та викладачі, поринувши у духовний світ нашої культури, ще раз переконалися, що кожному українцю зараз важливо знати, що наша сила в тому, що ми є, що пам’ятаємо традиції, бережемо звичаї і віримо, що обереги наших предків захищають нас сьогодні ще сильніше.

Антистресовий майстер-клас

Війну важко переживають всі українці. Але людям, які вимушено покинули своє місто, втратили свої домівки та рідних, ще важче…

Черкаський фаховий коледж харчових технологій та бізнесу вже не перший раз проводить спільні заходи  з Центром підтримки переселенців «Я – Маріуполь».

20 квітня викладач технологічних дисциплін Іван Постика разом зі студентами організував майстер-клас з приготування та декорування кондитерських виробів. Приготування їжі дозволяє  психологічно розслабитись, зняти стрес, бо людина зосереджується на конкретній зрозумілій меті –  процесі створення їжі.

Дорослі та малеча з задоволенням спостерігали, а потім і самі долучились до оформлення кондитерських виробів.

А завершився майстер-клас веселим і дружнім чаюванням!

Було  корисно і смачно!

ЕКСКУРСІЯ ДО ДО ПАТРІОТИЧНОГО МУЗЕЮ АТО/ООС

Виховання патріотизму, мужності, любові до рідної історії,  першочергова задача для викладача історії в будь-який час, а особливо це стає актуальним в умовах війни. В рамках тижневика циклової комісії спеціальних дисциплін туристичного спрямування викладач історії Погодіна О.Ю. зі студентами груп ПТфб-5-09-22, Ффб-3-09-22, Тфб-5-09-22, Сфб-5-09-22 відвідали музей АТО, щоб побачити на власні очі довгий шлях боротьби нашого народу з російськими окупантами.

У музеї знаходиться чимало предметів з війни: тут є і гільзи різного калібру, кулі різного діаметру та потужності, прапори різних підрозділів. Серед зібраних експонатів можна побачити еволюцію змін в армії: від харчування бійців, до одягу та екіпірування, які були на початку, та які є зараз. Також тут багато нових експонатів, що стосуються останнього року війни – джавеліни, речі окупантів, новітня зброя.

Засновник музею АТО, Олексій Святенко, екскурсію починає зазвичай із розповіді про різні військові підрозділи та їхні завдання. А далі – про кулі, гільзи і зброю, привезені з передової та демонструє як користуватися гранатометом. Жоден експонат у музеї – не випадковий. Усі вони – частина історії. Нашої історії, в якій за наш мир та спокій ціною власного життя відповідають вони – військові. Ми безмежно вдячні їм за це. Цю екскурсію студенти довго ще пам’ятатимуть.

ПІДСУМКИ ТИЖНЕВИКА ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ СПЕЦІАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН ТУРИСТИЧНОГО СПРЯМУВАННЯ

З 10 до 14 квітня проходив тижневик циклової комісії спеціальних дисциплін туристичного спрямування.

Протягом тижня у вестибюлі милувала око виставка туристичних сувенірів «З усього світу», де були представлені найрізноманітніші вироби, привезені з різних куточків світу та спеціалізованої літератури «Туризм – відпочинок, спорт, пізнання». 10 квітня студенти та викладачі спеціальності «Туризм» відвідали єдиний у Європі Буддійський  храм Білий Лотос, де ознайомилися з історією та сьогоденням храму, культурою, традиціями та догмами буддизму, а також особисто  доторкнутися до буддійських практик.

Під час тижневика були проведені олімпіади з навчальних дисциплін, переможцями яких стали:

  • «Географія туризму»: І місце – Литвин Таміла, гр.Тфб-3; ІІ – Хотинець Каріна, гр.Тфб-3; ІІІ – Туренко Анастасія, гр.Тфб-3.
  • «Туристичне краєзнавство» – І місце – Степаненко Ірина, гр.Тфб-3; ІІ – Литвин Таміла, гр.Тфб-3; ІІІ – Туренко Анастасія, гр.Тфб-3.
  • «Спеціалізований туризм» – І місце – Чепур Антон; гр.Тфб-1, ІІ – Степаненко Ірина; гр.Тфб-3, ІІІ – Рясик Анна, гр.Тфб-4.

Під час тижневика викладачами циклової комісії були проведені вікторини, перемогу у яких здобули: Крицька Ліза, гр.ПТфб-3 – «Впізнай відоме українське місто», Яловенко Віталій, гр.Тфб-4 – «Мандруємо морськими просторами», Лукін Владислав, гр. ХТфб-7 – «Цікаві факти про Великобританію», Скурихіна Дар’я, гр.ПТфб-5 – «Видатні українці». А між студентами І курсу спеціальності відбувся турнір «Знавці географії», в якому перемогла команда «Азимути» груп Тфб-5, СПфб-5.

В конкурсі малюнків та плакатів на тему «Мальовнича Україна» перемогла спільна робота студенток груп ПТ-3 і ПТ-6 Шаповал Л., Зозулі В., Сандрачук А. та Фесенко Ю.

Для підтримки здорового способу життя студентів, профілактики асоціальних явищ, зміцнення здоров’я, нервово-психічного розвантаження, відбулася першість коледжу з шашок. Переможцями стали: 1 – місце – Головатюк Влада Тфб-5, 2 місце – Постіл Артур ХТфб-6, 3 місце – Коденець Сніжана ПТфб-3. Також Максименко Я.А. провів змагання за першість коледжу з волейболу. В запеклій боротьбі перемогу здобула команда студентів групи ПТфб-5, ІІ місце посіла команда групи ПТфб-3.

Емоційно-насичено пройшов Speaking Club на тему «Традиції святкування Великодня в різних країнах світу», в якому брали участь студенти всіх спеціальностей. 12 квітня 2023 року відбулася науково-практична конференція «Сучасні тенденції та форсайт розвитку туристичної індустрії в Україні та світі», в якій взяли участь викладачі та студенти коледжу.

Для студентів спеціальності «Туризм» директор туристичної компанії «Відпочивай тур» Тетяна Мєдвєдєва провела мітап на тему «Туризм під час війни», під час якого розповіла про особливості, можливості та потреби сучасного ринку туристичної індустрії, перспективи розвитку туризму після довгоочікуваної перемоги; мотивувала студентів до постійного саморозвитку, прагнення до вдосконалення лінгвістичних та ораторських здібностей, що сприятиме їх подальшому успішному працевлаштуванню.

Всі учасники заходів, переможці олімпіад та конкурсів отримали грамоти, сертифікати та солодкі призи.

Циклова комісія вдячна активним студентам за участь у роботі тижневика і зичить  успіхів та нових звершень у навчанні та професійній діяльності.

ОНЛАЙН-ТУРНІР «МАЙБУТНІ ЛІДЕРИ УКРАЇНИ: ОБРАЗ МИСЛЕННЯ ТА СТИЛЬ ЖИТТЯ»

У березні 2023 року ПВНЗ «Інститут психології і підприємництва» провів онлайн-турнір «Майбутні лідери України: образ мислення та стиль життя».

Турнір проводився з метою формування в талановитої молоді стійкого інтересу до тенденцій розвитку у сфері управління бізнесом, HR-менеджменті та вміння ухвалювати ефективні управлінські рішення з використанням інноваційних підходів у психології, які відіграють вагому роль у стабілізації економічного розвитку України, підвищенні освітнього рівня, набутті світоглядних орієнтацій та розвитку інтелектуального потенціалу нації.

Проведення турніру відбувалось у вигляді конкурсу презентацій, метою якого було набуття навичок з аналізу власної дослідницької роботи та представлення її результатів.

До конкурсу долучилися учні закладів загальної середньої освіти та студенти закладів вищої і фахової передвищої освіти з усіх регіонів України, серед яких були і студенти Черкаського фахового коледжу харчових технологій та бізнесу. Під керівництвом викладача Тищенко О.Л. в Турнірі взяли участь:

Клімович Ангеліна (група ХТфб-8) – секція «Інтернет та його вплив на суспільство»;

Шкода Олександра (група Тфб-3) – секція «Успішні бренди – сильна Україна»;

Туренко Анастасія (група Тфб-3) – секція «Побудова особистісного бренду»;

Степаненко Ірина (група Тфб-3) – секція «Бізнес-стратегії компаній світу»;

Литвин Таміла  (група Тфб-3) – секція «Вплив суспільства на розвиток особистості»;

Хотинець Каріна (група Тфб-3) – секція «Успішні бренди – сильна Україна».

 Студенти були нагороджені дипломами та сертифікатами на участь у молодіжній програмі «Уроки лідерства» від Інституту психології та підприємництва. Директор коледжу Крикуненко Л.О. та керівник проєктів Тищенко О.Л. були нагороджені грамотами, подяками та сертифікатами на участь у тренінгу «Ефективна педагогічна комунікація за допомогою соціонічних функцій».

Щиро вітаємо дипломантів та бажаємо їм чергових успіхів! Успіхів вам, натхнення, творчості та позитиву на кожен день!

Всеукраїнський конкурс есе «Мій Шевченко»

Громадська організація «Інноваційні обрії України» з 15 лютого до 12 березня 2023 року проводила Всеукраїнський конкурс есе «Мій Шевченко».

Метою конкурсу є популяризація творчої спадщини Тараса Шевченка, актуалізація пам’яті про Кобзаря та його ролі у формуванні духовних основ української нації, утвердження морально-етичних заповідей митця як важливого чинника консолідації суспільства.

У конкурсі взяли участь талановиті студенти нашого коледжу: Литвин Таміла (2 курс, Тфб-3-09-21), Недоступ Софія (2 курс, ХТфб-5-09-21), Патлай Вікторія (2 курс, Тфб-3-09-21), Степаненко Ірина (2 курс, Тфб-3-09-21) під керівництвом  викладачів Козиряцької Н.А., Назаренко І.Л.

 Студенти подали на конкурс цікаві творчі роботи, в яких розкрили своє сучасне бачення геніальної постаті Тараса Шевченка.

 Учасники конкурсу та їх керівники отримали подяки.

МІТАП З ДИРЕКТОРОМ ТУРИСТИЧНОЇ ФІРМИ «ВІДПОЧИВАЙ ТУР» НА ТЕМУ «ТУРИЗМ ПІД ЧАС ВІЙНИ»

У процесі підготовки кваліфікованих фахівців туристичного спрямування важливе значення має не лише спілкування студентів з викладачами, але також з професіоналами-практиками, які можуть поділитися власним успішним досвідом роботи в туризмі.
Тож 13 квітня в ЧФКХТБ відбувся надзвичайно цікавий та корисний мітап студентів та викладачів спеціальності “Туризм” з директором туристичної агенції «Відпочивай тур» Мєдвєдєвою Тетяною Миколаївною на тему «Туризм під час війни».

Тетяна Миколаївна розповіла про особливості, можливості та потреби сучасного ринку туристичної індустрії, перспективи розвитку туризму після довгоочікуваної перемоги; мотивувала студентів до постійного саморозвитку, прагнення до вдосконалення лінгвістичних та ораторських здібностей, що сприятиме їх подальшому успішному працевлаштуванню.

Студенти активно ставили питання, приймали участь в їх обговоренні та ще раз переконалися в правильності вибору своєї майбутньої професії.
Наприкінці зустрічі Тетяна Мєдвєдєва повідомила про готовність сприяти підготовці здобувачів освіти: надавати їм можливість проходження практичного навчання та базу для проведення наукових досліджень.

Підходить до завершення тижневик циклової комісії спеціальних дисциплін туристичного спрямування.

14 квітня студенти коледжу активно долучилися до участі у заходах, що проводилися в рамках тижневика. Здобувачі освіти І-ІІ курсу мали можливість перевірити свої знання під час вікторин «Мандруємо морськими просторами», яку підготувала викладач Бондар С.В. Переможцем вікторини став студент групи Тфб-4 Яловенко Віталій
Викладач Голуб О.А. під час віртуальної подорожі ознайомила всіх бажаючих традиціями святкування Великодня в різних країнах світу.
Викладач фізичного виховання Максименко Я.А. провів першість коледжу з волейболу. В запеклій боротьбі перемогу здобула команда студентів групи ПТфб-5.
Для студентів спеціальності «Туризм» викладач Бондар С.В. провела олімпіаду з дисципліни «Туристичне краєзнавство», переможцями в якій стали: І місце – Степаненко Ірина, ІІ місце – Литвин Таміла, ІІІ місце – Туренко Анастасія.

Сучасні тенденції та форсайт розвитку туристичної індустрії в Україні та світі

12 квітня 2023 року в ЧФКХТБ відбулася науково-практична конференція «Сучасні тенденції та форсайт розвитку туристичної індустрії в Україні та світі», організована викладачами циклової комісії спеціальних дисциплін туристичного спрямування.
У своєму вітальному слові голова циклової комісії спеціальних дисциплін туристичного спрямування Тищенко Ольга Леонтіївна зазначила, що міжнародний туризм нарешті почав відновлюватися після пандемії коронавірусу. Згідно з прогнозами аналітиків, очікується, що світові витрати на туризм досягнуть повного відновлення до 2024 року. Зараз туристична галузь України переживає нелегкі часи, але ми впевнені, що основні її здобутки ще попереду.. Україна варта того, щоб глибше відкрити перед світом свої унікальні природні багатства, самобутність своєї історії, культури, народних звичаїв і традицій.
Проблеми, напрями та перспективи розвитку туризму в Україні та світі, висвітлені у доповідях учасників конференції, є надзвичайно актуальними та важливими.
На засіданні здобувачами освіти було презентовано низку доповідей:
 «Креативні готелі України» – Хотинець Каріна (науковий керівник – Тищенко О.Л.);
 «Знищення туристичних та культурних об’єктів в Україні під час російсько-української війни» – Магар Анастасія (науковий керівник – Погодіна О.Ю.);
 «Інновації в готельному бізнесі» (англійською мовою) – Глушко Каріна (науковий керівник – Дрогоман О.А.);
 «Релігійний туризм в Україні» – Прудка Вікторія (науковий керівник – Бондар С.В.);
 «Люксембург туристичний»(німецькою мовою) – Степаненко Ірина (науковий керівник – Голуб О.А.);
 «Перспективи розвитку оздоровчого туризму в Україні» – Кротенко Дарія (науковий керівник – Максименко Я.А.).
 «Франція – визнаний світовий бренд і лідер туризму» – Ель-Хавван Марія (науковий керівник – Бондар С.В.);
 «Нетрадиційні напрямки розвитку туризму» – Шкода Олександра (науковий керівник – Тищенко О.Л.);
 «Туристичний потенціал Іспанії» (англійською мовою) – Кагамлик Ілля (науковий керівник – Голуб О.А.);
 «Туризм як фактор розвитку здоров’я» – Шиш Каріна (науковий керівник – Максименко Я.А.);
 «Розвиток туристичного потенціалу історичних видатних місць в соціальних мережах» – Куницька Анастасія (науковий керівник – Погодіна О.Ю.).
Науково-практична конференція стала ефективним майданчиком для спільного обговорення актуальних питань, обміну досвідом та комунікації. Сподіваємося, що розпочаті наукові розвідки студенти продовжать, а ті, хто ще не долучився до такої цікавої справи обов’язково спробує свої сили.