Круглий стіл «Освіта і туризм»
30 березня 2023 року в ЧФКХТБ відбувся круглий стіл «Освіта ітуризм», організований викладачами циклової комісії спеціальних дисциплін туристичного спрямування.
У своєму вітальному слові голова циклової комісії спеціальних дисциплін туристичного спрямування Тищенко Ольга Леонтіївна зазначила, що ознайомлення з природою, культурною спадщиною і традиціями різних народів під час туристичних подорожей – є важливим чинником забезпечення миру і збереження життя на нашій планеті. Таке розуміння туризму акцентує важливість просвітницько-виховної, екологічної й культурної його функцій та підкреслює його роль у формуванні повноцінної гармонійно розвинутої особистості. Найповніше ці завдання реалізуються в межах освітнього туризму. Освітній туризм це поїздки, під час яких турист поєднує відпочинок та навчання: відвідує заняття, здійснює екскурсії з метою розширення світогляду, задоволення цікавості і досягнення інших пізнавальних цілей.
Проблеми, напрями та перспективи розвитку туризму в Україні та світі, висвітлені у доповідях учасників круглого столу, є надзвичайно актуальними та важливими.
На засіданні здобувачами освіти було презентовано низку доповідей:
- «Освітній туризм» – Степаненко Ірина (науковий керівник – Тищенко О.Л.);
- «Освіта в Україні» (англійською мовою) – Васильченко Андрій (науковий керівник – Голуб О.А.);
- «Освіта в Швеції» – Геча Ярослав (науковий керівник – Погодіна О.Ю.);
- «Система освіти у Великобританії» (англійською мовою)– Собова Валерія (науковий керівник – Дрогоман О.А.);
- «Франція – визнаний світовий бренд і лідер туризму» – Ель-Хавван Марія (науковий керівник – Бондар С.В.);
- «Вплив спортивного туризму на розвиток фізичного стану» – Кротенко Дарія (науковий керівник – Максименко Я.А.);
- «Система освіти в Україні під час війни» (англійською мовою) – Очеретяна Юлія (науковий керівник – Дрогоман О.А.).
Сподіваємося, що розпочаті наукові розвідки студенти продовжать, а ті, хто ще не долучився до такої цікавої справи обов’язково спробує свої сили.
Завершення декадника циклової комісії спеціальних дисциплін підприємництва, торгівлі та фінансів
Завершився декадник циклової комісії спеціальних дисциплін підприємництва, торгівлі та фінансів.
Підводимо підсумки активних учасників декадника:
1. Шаповал Любов гр. ПТфб-3 – емблема групи за професійною спрямованістю .
2. Жила Ілона гр. ХТфб-9 – плакат «Живи у безпеці».
3. Гончаренко Софія, Гончаренко Стефанія, Недоступ Софія (гр. ХТфб-5), Дженжеруха Дмитро (гр. ПТфб-5) – презентація «Гроші та влада в сучасному світі».
4. Глушко Карина гр. ПТфб-3 – олімпіада «Товарознавство непродовольчих товарів».
5. Лащенко Тетяна, Хотенюк Руслана, Марченко Юлія, Дружина Діана гр. ПТфб-5 – конкурсна програма до Всесвітнього дня числа П.
6. Крицька Ліза гр. ПТфб-5 – пізнавальна гра «Чи обізнаний Ви споживач?».
7. Зозуля Вікторія, Сандрачук Анна гр. ПТфб-5 – науково-практичний семінар.
8. Директор коледжу Крикуненко Л.О. – виставка творчих робіт.
9. Бугай Назар, Крицька Ліза гр. Птфб-5 – гра «Найрозумніший».
10. Лаптєва Ліза гр. СПфб-1 – олімпіада «Менеджмент соціальної роботи».
11. Кисельова Анастасія гр. ПТфб-4 – олімпіада «Товарознавство продовольчих товарів».
Активні студенти нагороджені дипломами, сертифікатами «Щасливі бали» та солодкими подарунками.
Екологічний турнір «У гармонії з природою»
28.03.2023 у Черкаському фаховому коледжі харчових технологій та бізнесу відбувся екологічний турнір «У гармонії з природою», на якому зустрілися дві чудові команди груп ХТфб-8-09-22 та ПТфб-5-09-22, які дбають про природу, бережуть її, полюбляють загадки і таємниці довкілля.
Під час турніру студенти мали можливість поглибити знання з екології, продемонструвати своє ставлення до екологічних проблем в Україні та у світі. Команди змагалися у різноманітних конкурсах з екологічної тематики. Кожна команда підготувала домашнє завдання «Еко-хвилинка», у якому озвучила цікаві факти з екології. Студенти продемонстрували винахідливість, театральні здібності, командний дух та одержали позитивні емоції.
Організатори екологічного турніру викладачі Прядко А.М. та Півненко Н.П. акцентували увагу на тому, що у наш час людство переживає досить складний період своєї історії, період загрозливої дії негативних факторів для існування цивілізації: знищення природи, незворотні явища у біосфері, деградація людської моралі, зростання бідності, поширення хвороб, голоду, техногенні катастрофи (Чорнобиль, Фукусіма, Міномата), військові конфлікти у В’єтнамі і Афганістані, Югославії і Сирії та ін… Війна, розв’язана росіянами в Україні, окрім людських втрат, завдала непоправної шкоди природному середовищу. Але ми все повернемо і відновимо!
Конкурс презентацій «Гроші та влада в сучасному світі»
Завершився конкурс презентацій «Гроші та влада в сучасному світі», який проводився у рамках декадника циклової комісії спеціальних дисциплін підприємництва, торгівлі та фінансів.
Приємно відзначити, що студенти коледжу активно приймали участь в усіх заходах, зокрема, і у онлайн конкурсі-презентацій.
Оргкомітетом отримано 23 презентації від учасників. Всі роботи були ретельно оцінені згідно критеріїв.
Переможцями конкурсу стали студентки групи ХТфб-5-09-21, а саме:
1. Гончаренко Софія (тема: «Грошові реформи в Україні»).
2. Гончаренко Стефанія (тема: «Грошово-кредитна політика НБУ»).
3. Недоступ Софія (тема: «Суть грошової системи, її призначення та місце в економіці країни»).
Переможці отримали сертифікати та солодкі призи.
Серед усіх студентів-учасників конкурсу була проведена лотерея з розіграшу сертифікату «Щасливі бали». Щасливчиками стали Діхтяр Анастасія студентка групи Тфб-5-09-22 та Марченко Юлія студентка групи ПТфб-5-09-22.
Вітаємо переможців та учасників конкурсу. Бажаємо їм невичерпної енергії й творчого натхнення до нових досягнень і здобутків у майбутньому.
День гостинності у Черкаському фаховому коледжі харчових технологій та бізнесу
25 березня 2023 року наш коледж вже вкотре гостинно відкрив свої двері і серце для всіх тих, хто стоїть перед вибором майбутнього життєвого шляху – професії.
День гостинності – справді свято, на якому, крім гостей, присутні адміністрація, завідувачі відділень, голови циклових комісій, викладачі, студенти, працівники коледжу.
Під час події майбутні першокурсники мали змогу почути попередню інформацію щодо порядку вступу до коледжу у 2023 році, термінів подачі документів та відповіді на різноманітні запитання, які їх турбують: «Що таке електронний кабінет, навіщо він потрібен і як функціонує?», «Роль у вступній кампанії мотиваційного листа та складності його написання» тощо.
Протягом заходу традиційно відбувався показ фільмів про наш заклад і спеціальності, завдяки чому майбутні студенти одержали детальну інформацію щодо наявних напрямів навчання, дізнались про освітній процес та організацію практики, про відомих випускників та перспективи працевлаштування загалом, організацію дозвілля та побуту студентів. Були проведені різноманітні майстер-класи, презентовані портфоліо спеціальностей, організовані виставки спеціалізованої літератури, продемонстрований сучасний ресторанний посуд та види сервірування до різноманітних подій.
Приємно було почути від батьків – наших колишніх випускників, які прийшли вже зі своїми дітьми, що коледж надає не тільки необхідні знання й уміння для майбутньої професії, але й розвиває життєво необхідні компетенції, конкурентоздатність на ринку праці.
Про наступні заходи ми обов’язково повідомимо на нашому сайті та в соціальних мережах. Тож поспішайте, абітурієнти 2023 року, почерпнути інформацію про Черкаський фаховий коледж харчових технологій та бізнесу, щоб зробити свій вибір і стати сучасними, успішними, потрібними й конкурентоздатними. Звертайтеся до фахівців коледжу, зокрема до приймальної комісії та у Консультаційний центр за додатковими роз’ясненнями за телефонами (0472)638823, 638800, (093)0016812, (097)2505551 або за посиланням Хочу навчатись у ЧФКХТБ!
Ласкаво просимо на навчання до нашого навчального закладу!
Година Землі
Кожного року останньої суботи березня о 20:30 за місцевим часом мільйони людей по всьому світу присвячують годину своєї уваги планеті Земля. Традиційно у цей день символічно вимикають світло в домівках та на робочих місцях, беручи на себе зобов’язання піклуватися про природу щодня. Цю акцію започаткував”Всесвітній фонд природи” (WWF) спільно з австралійським виданням “The Sydney Morning Herald” наприкінці березня 2007 року.
Мільйони людей у понад 190 країнах об’єднаються задля Миру та майбутнього Планети.
Без МИРУ НЕ БУДЕ ПЛАНЕТИ! ЗЕМЛЯ ПОТРЕБУЄ МИРУ!
Цьогоріч Година Землі – Українська. Світ об’єднався заради України, заради Планети, заради Миру та Добробуту людей на Планеті. Адже без Миру не можливо побудувати майбутнє в гармонії з Природою.
Символічно у всьому світі вимикають зайве освітлення, читають або дивляться фільми про Землю і стиль життя, дружній до Планети, беруть участь у дискусіях і онлайн-концертах, доєднуються до звернень на захист природи.
Колектив коледжу і студентська спільнота вважають, що найкращим внеском кожного буде щоденне ощадливе використання електроенергії, насамперед у пікові години – вранці та ввечері, щоб зменшити нерівномірність споживання електроенергії упродовж доби.
Цьогорічну акцію “Година Землі” в Україні вирішили присвятити темі збереження старовікових лісів. А студенти Черкаського фахового коледжу харчових технологій та бізнесу вирішили почати збереження планети з наведення ладу і краси навколо свого навчального закладу, зробити наш світ чистішим і комфортним. І першими до цієї акції долучилися студенти груп ХТфб-9-11-22, СПфб-5-09-22, Тфб-5-09-22.
Вебінар “10 найпоширеніших схем платіжного шахрайства у воєнний час”
24 березня 2023 р. під час декадника в рамках Всесвітнього тижня грошей (Global Money Week 2023) викладачі Мальованна Т.П. та Головатий В.В. разом зі студентами нашого коледжу прийняли участь у вебінарі “10 найпоширеніших схем платіжного шахрайства у воєнний час” від головного експерта управління зв’язків з громадкістю та фінансової обізнаності НБУ Тетяни Машлаковської.
Учасники дізналися:
– про найпоширеніші сценарії шахрайства у воєнний час;
– правила безпеки у кіберпросторі;
– як подбати про захист свого банківського рахунку;
– як вберегтися від фішингу;
– як захистити свій гаджет та що робити в разі його викрадення.
Екскурсія до державного підприємства “Черкаський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації”
Триває декадник циклової комісії спеціальних дисциплін підприємництва, торгівлі та фінансів. З метою поглиблення знань та навичок студенти нашого відділення разом з викладачами Маринич С.В. та Душейко О.С. здійснили 23.03.2023 р. екскурсію до державного підприємства “Черкаський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації”. Цього разу майбутні спеціалісти мали змогу побачити, як випробовують текстиль, натуральну шкіру на різні фактори впливу, яким чином проводять перевірку взуття для поліції й військових, а також як здійснюється перевірка тканини для пошиття спецодягу.
Вікторина “Сучасні тенденції бізнесу”
Студенти коледжу продовжують брати активну участь у декаднику нашої циклової комісії. Так сьогодні 22.03.2023 р. викладачем Маринич С.В. була проведена вікторина “Сучасні тенденції бізнесу”.
Зустріч зі спеціалістами Черкаської обласної санітарно-епідеміологічної станції
22.03.2023 р. студенти нашого коледжу разом з викладачем Душейко О.С. відвідали Черкаську обласну санітарно-епідеміологічну станцію.
Зустріч зі спеціалістами була дуже змістовною та корисною. Зокрема, студенти ознайомилися з діяльністю служби, її основними завданнями, що реалізуються у сфері забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, а також прослухали лекцію на тему: “Гельмінти та їх вплив на продукти харчування”.