Home » 2023

Yearly Archives: 2023

Новий рік під час війни: поради психологів. Як створити настрій свята?

Як бути, якщо відзначати Новий рік є бажання, але немає відповідного святкового настрою?

На думку психотерапевта Олени Єрмоленко, неможливо натягнути посмішку і радіти, коли в країні йде війна і всередині тяжкість. Якщо дозволити собі прожити спектр умовно негативних емоцій: злість, розчарування і страждання, адже ігнорувати ці відчуття  небезпечно для організму і, зокрема, для психіки, то прийде звільнення.

  • Дайте собі час поплакати, а потім скажіть собі: це пройде, головне, що я та мої рідні є у мене, ми впораємося і все подолаємо.

За її словами, ми не знаємо, що буде завтра, але у нас є сьогодні, яке залежить від кожного з нас. І святкувати потрібно назло ворогові.

Не потрібно тиснути на себе, можна святкувати настільки, наскільки дозволяють сили, можливості і бажання.

Можливо, в цей період просто хочеться відпочити і зробити щось корисне для себе.

І це теж хороший варіант провести свята.

Фахівці в галузі психології та психотерапії для підняття святкового настрою радять задіяти органи чуття для асоціації зі святом:

  1. аромат: імбирні ялинки, цитрусові, хвоя, ароматичні свічки;
  2. смак: приготування або покупка святкових страв;
  3. слух: музика, що асоціюється з різдвяно-новорічним періодом;
  4. тілесні відчуття: загорнутися в теплий плед, забезпечити відчуття затишку і безпеки;
  5. зір: фільми або серіали, що нагадують про свято.

Про роботу педагогічної ради

27 грудня  відбулося традиційне засідання педагогічної ради  коледжу, на якому було підбито підсумки роботи за перший семестр 2023-2024 н.р.

Заступник директора з виховної роботи Гущина А. В. доповіла про соціальний статус студентської молоді в умовах воєнного стану навчання, зазначивши, що коледж – це не лише місце, де здобувачі освіти набувають знань та фаху, а й де вчаться шукати себе й свою роль у соціумі. Для успішного оволодіння фаховими знаннями й навичками студентам не достатньо мати бажання й природні здібності, потрібно ще й сукупність сприятливих факторів соціального середовища (особливо нині!!!): матеріальний достаток, тепло і

затишок, належне харчування, соціальний захист й підтримку, відсутність зневаги, тиску чи насильства тощо. Українська система соціального захисту грунтується на двох типах дій: виплата грошової допомоги (багатодітним, малозабезпеченим сім’ям, соціальні стипендії для студентів та інше), а також надання соціальних послуг.

Викладачка дисциплін математичного циклу Іващенко Я.С.  доповіла про PR комунікації: особливості їх використання (Telegram, Fasebook: конфіденційність: переваги  у роботі та навчанні), яка зазначила, що електронні соціальні мережі – це не лише розважальний засіб комунікації між

людьми, а й потужна складова інформаційно-освітнього середовища, яка має

потужний освітній потенціал.

Викладачка іноземних дисциплін Голуб О.А.  доповіла  про формування та розвиток універсальних компетенцій студентів у процесі вивчення іноземної мови, зазначивши, що найважливішим завданням освіти нині є формування майбутнього громадянина-патріота й успішного фахівця- інноватора. Усе більшого значення набувають перехід до інтерактивних стратегій навчання, пошук альтернативних форм в освітньому процесі, стимулювання нових тенденцій і освітніх технологій, які б формували у випускників не лише професійні компетентності, а й soft skills – універсальні компетенції, що підвищують конкурентоспроможність фахівця на сучасному ринку праці.

На засіданні педагогічної ради  затверджено стипендіальний фонд  на другий семестр 2023-2024 н.р., курси підвищення кваліфікації викладачам коледжу.

Директорка коледжу побажала усім Миру та Перемоги, спокійних ночей і привітала з прийдешнім святом – Новим роком. «Дякуємо і не забуваємо, якою ціною нам даються ці дні – важкою працею та ціною життя наших хлопців, котрі віддають найцінніше, щоб на кожному клаптику нашої держави майорів синьо-жовтий прапор!»

Різдвяно-новорічне вітання від студенства ЧФКХТБ

Чому важливо мріяти під час війни та як загадувати бажання на Різдво?

Різдво в Україні асоціюється зі спільним святом – єднанням людей.

У цей святковий час Бог у Різдві стає людиною. Він приймає на себе наш біль, нашу самотність і всі негаразди, які можуть бути пов’язані із земним життям.

Тому Різдво має починатися з молитви та хороших справ.

У Різдвяний час трапляються дива і мрії стають реальністю.

Усі українці мріють про здійснення одного заповітного бажання. І насправді зробити це можна власноруч, якщо долучитись до збору для ЗСУ. Це обов’язково наблизить здійснення бажаного.

Також у це світле свято можна спробувати зробити добро для інших. Ти можеш зробити подарунок дитині, яка залишилась без батьків, або ж комусь із наших воїнів на передовій, які роблять кожне свято можливим у теплій та тихій домівці. Або ж просто можна дізнатись, чого бажають твої рідні, та здійснити їхню мрію.

Психологи радять пам’ятати про атмосферу, яку приносить це особливе світле свято в наші життя, тому будь-яке бажання має йти від чистого серця. А людина, яка його загадує, повинна вірити, що воно зрештою здійсниться.

Важливо насамперед пам’ятати, що мрія має бути сформульована дуже чітко, не мати на меті нашкодити іншим та бажано не містити частку “не”.

При цьому важливо пам’ятати, що для здійснення цього бажання варто розраховувати не лише на якісь вищі сили, але й на власні старання досягти бажаного.

Варто просити про мрію, яка стосується лише тебе та не зачіпає інших людей. Припускаються тільки побажання про здоров’я близьким та рідним. Та найголовніше — щиро вірити, що бажання на Різдво обов’язково здійсниться.

Як загадувати бажання на Різдво?

1. Зробити це у тихому місці. Наприклад, проговорити свою заповітну мрію вдома перед вікном, щоб було видно Місяць та зорі.

Найкращий час для того, щоб загадати бажання — це ніч з 24 на 25 грудня з 12 до 4 години ночі. Щоб мрія збулась, потрібно стати обличчям до зірок, закрити правою рукою очі, проговорити вголос своє бажання, а потім скинути долоню від лиця до неба.

Після цього також рекомендується запалити вдома свічку та ще раз вголос перед нею проговорити, що тобі хочеться.

2. Записати своє коротко сформульоване бажання заздалегідь на маленькому папірці та спалити його над свічкою. Коли він згорить, свічку задувати не варто, а краще дочекатися поки вона сама затухне.

3. Намалювати різдвяного янгола на папері чи картоні з одним оком, після цього вирізати фігурку та загадати заповітне бажання. Потім лишається тільки заховати янгола у потаємне місце аж до того часу, поки бажання не здійсниться. Тоді потрібно буде тільки домалювати фігурці друге око, після чого вона може слугувати оберегом.

Якщо не вдалося загадати бажання у Святвечір, то  це можна зробити на наступний ранок 25 грудня. Потрібно лише одразу після пробудження проговорити про себе заповітну мрію. Так потрібно повторювати протягом 40 днів після Різдва.

Вітаємо! Шануємо! Допомагаємо!

День Збройних сил України – це свято, яке знає нині кожен українець. Дуже символічно, що ця дата співпадає із великим православним святом – днем Миколи Чудотворця. 6 грудня в Україні – це свята, які уособлюють визнання сили, мужності, незламності наших героїчних захисників ЗСУ в поєднанні із вищими духовними силами, що втілені в образі Святого Миколая.

Сьогодні ми вітаємо зі святом тих, завдяки кому ми щодня можемо жити, працювати, навчатись…

   До Дня Збройних сил України колектив коледжу підготував та відправив нашим захисникам символічні миколайчики: смаколики, вітамінізований мед, ліки, гігієнічні засоби, окопні свічки та ін. У подарунки воїнам ми вклали тепло своїх сердець, щиру подяку, сильну віру у перемогу над ворогом і молитви про життя,  здоров’я й обов’язкове повернення додому всіх, хто боронить нашу Батьківщину.

Корисна інформація від психолога «Про мобільні бригади соціально-психологічної допомоги»

            За сумною статистикою країн, які переживали вторгнення окупаційних військ, негативні наслідки війни на психологічному рівні продовжують тривати без зменшення інтенсивності ще протягом як мінімум 15 років. Навіть після того, як люди, що постраждали від війни повертаються до мирного життя, вони продовжують діяти за тими психологічними законами, які забезпечували їм виживання і перемогу над противником. Саме тому робота психологів та соціальних працівників нині надзвичайно важлива і актуальна. 

Психологи відзначають, що сьогодні в Україні не лишилося людей, яких не торкнулася війна.

На Черкащині діють мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства.

            За викликом потерпілої людини психологи та спеціалісти можуть приїхати і допомогти розібратися з ситуацією і вирішити її позитивно. На відміну від поліції, працівники цієї служби діють не лише в тих випадках, коли порушено закон. Така діяльність є особливо важливою нині, на другий рік повномасштабного вторгнення, коли багато людей відчувають тривожність і потребують підтримки та психологічної допомоги.

Чим займається мобільна бригада соціально-психологічної допомоги:

  1. надає психологічну допомогу  постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі;
  2. внутрішньо переміщеним особам, які були вимушені залишити зони бойових дій;
  3. реагує  на повідомлення про випадки насильства, зокрема шляхом кризового й екстреного втручання;
  4. інформує постраждалих осіб про медичні, юридичні та інші послуги, які можна отримати для подолання наслідків насильства, а також про надавачів таких послуг, зокрема про загальні або спеціалізовані служби підтримки постраждалих осіб (притулки, кризові кімнати, денні центри та інші);
  5. роз’яснює постраждалим особам їхні права та можливості отримання допомоги (медичної, юридичної і т.д);
  6. скеровує постраждалих до інших загальних або спеціалізованих закладів (притулки, денні центри, кризові кімнати тощо);
  7. проводить  інформаційно-просвітницьку діяльність з мешканцями, працівниками організацій, установ;
  8. забезпечує індивідуальну  роботу психолога з особами, які цього потребують.

  Спеціалісти мобільних бригад закликають всіх, хто відчуває необхідність отримати допомогу, не соромитися і звертатися до них. Час, коли фраза «тобі треба піти до психолога» була жартом, залишився в довоєнному житті. Нині ми маємо прийняти таку реальність, в які зараз всім українцям потрібен психолог, питання лише в тому, для кого психологічна допомога може бути плановою, а для кого, як кажуть лікарі – ургентною, тобто такою, що пов’язана з ризиком для життя і потребує невідкладних лікувальних заходів. Якщо відчуваєте, що належите до другої категорії, не терпіть, звертайтесь!

Звернутися до спеціалістів мобільних бригад соціально-психологічної допомоги на Черкащині можна за телефонами:

м. Черкаси: (050) 527 44 36

Черкаський р-н: (096) 036 86 41




Виставка FoReCH 2023

З 28 по 30 листопада в Київі відбувся Міжнародний експофорум ресторанно-готельного бізнесу та клінінгу FoReCH – головна професійна подія сектору HoReCa в Україні.

Традиційно студенти спеціальності «Харчові технології» та викладачі спеціальних технологічних дисциплін Черкаського фахового коледжу харчових технологій та бізнесу відвідали виставку.

Виставка FoReCH вже багато років є комунікаційним майданчиком та платформою ефективних рішень для індустрії гостинності, задає нові тренди шляхом презентацій новітнього обладнання, посуду, технологій. На FoReCH відбувається демонстрація не тільки продукту, але й його можливостей, реалізується багато проєктів спільно з кращими українськими та світовими спікерами та шефами.

У рамках навчальної екскурсії студенти  відвідали презентацію у форматі барного освітнього заходу Bar Insight, коктейльний майстер-клас від команди практикуючих барменів Bar Trigger, Brew battle —  змагання з приготування кави ручними методами заварювання, спрямоване на розвиток знань та умінь бариста в роботі з альтернативними методами приготування напою, майстер-класи з приготування кулінарної та кондитерської продукції з використанням сучасного устаткування.

Відвідування виставки було не лише захопливою подорожжю у світ інновацій, але й доказом зацікавленості студентів у  освітньому процесі, готовності до саморозвитку  й чудовою можливістю встановити контакти із майбутніми роботодавцями.

ЕКОЛОГІЧНІ НАСЛІДКИ ВІЙНИ

Війна приносить невимовні жахи для нашої нації і знищує те, що  було створено цілими поколіннями. Крім людських страждань,  вона також веде до руйнування навколишнього середовища.

Російсько-українська війна — безпрецедентний випадок заподіяння шкоди українському довкіллю, який не можна порівняти навіть зі шкодою, завданою під час Другої світової війни. Росіяни безжально обстрілюють українські території, а відтак — отруюють наші землі небезпечними хімічними речовинами, зменшують біорізноманіття, порушують цілі екосистеми.

З метою реалізації екологічного виховання в бібліотеці коледжу 28 листопада відбулась інформаційна година «Екологічні наслідки війни». Студенти груп ПТфб-7, Тфб-6 та Ффб-4 дізналися про найзгубніші злочини росіян проти українського довкілля. Це і спалення Кінбурнської коси, “сафарі окупантів” на Джарилгачі та Асканії, перекриті Олешківські піски, зруйновані постійною канонадою оселища та гніздування птахів у плавнях дельти Дніпра, попалені заповідники — перелічити всі злочини неможливо!

Після війни ми будемо пожинати плоди бойових дій, тому дуже важливо, щоб план відновлення України включав заходи з відновлення та збереження екосистем, адже жива природа є головною умовою  для  існування майбутніх поколінь.

Інформаційно-профілактична акція «Молодь проти насильства»

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства».

Період кампанії охоплює наступні важливі дати :

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня  – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

            З нагоди Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» для підвищення рівня обізнаності, профілактики та запобігання насильству серед учасників освітнього процесу та поза його межами практичним психологом в коледжі з 24 листопада до 5 грудня проведена інформаційно-профілактична  акція «Молодь проти насильства».

Мета проведення акції : привернення уваги й підвищення рівня обізнаності студентської молоді щодо проблем виявлення і подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

            У період акції проведені наступні заходи:

  • 24 листопада Оформлення інформаційного стенду «16 днів проти ґендерно зумовленого насильства в Україні» у вестибюлі коледжу.
  • 27 листопада Онлайн-анкетування студентів коледжу з проблеми насильства у суспільстві.
  • 28 листопада Година психолога-презентація «Домашнє насильство поруч : як розпізнати та протидіяти?» з фахівчинею благодійної організації «СТО ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ» у групі ХТ фб-10.
  • 29 листопада Інтерактивна перерва  «Що таке кібергрумінг, газлайтинг, ігнорування та чим вони небезпечні?» у вестибюлі коледжу.
  • 30 листопада перерва-відеопрезентація «Жертви насильства в умовах війни: куди звертатися за допомогою?»
  • 1 грудня  Онлайн-анкетування студентів коледжу щодо вивчення обізнаності з проблем ВІЛ\СНІДу.
  • 5 грудня Інформація психолога «Про мобільні бригади соціально-психологічної допомоги на Черкащині».

Сучасні письменники світу

Магія літератури починається з автора, а точніше з його ідеї. Цікава книга виходить тоді, коли автор свою ідею перетворює на якісний, захопливий, душевний, гостросюжетний чи пізнавальний твір.

Кожна країна має своїх «зіркових» авторів, якими захоплюються мільйони. Пропонуємо вашій увазі віртуальну книжкову виставку «Сучасні письменники світу», на якій представлені твори Фредеріка Бегбедера, Бернара Вербера, Елізабет Мун, Річарда Метісона, Паоло Джордано, Пауло Коельо та ін. Їх твори популярні у всьому світі та відзначені міжнародними преміями.

Знайте, читайте та насолоджуйтесь!