Україна сьогодні, 28 липня 2022 року, вперше відзначає День української державності
Україна сьогодні, 28 липня 2022 року, вперше відзначає День української державності. Запровадити нове державне свято, яке відзначатиметься у день хрещення Київської Русі-України, запропонував торік президент Володимир Зеленський під час урочистостей з нагоди Дня незалежності України і затвердив відповідний указ.
За його словами, точкою відліку української державності вважається рік заснування Києва, столиці Київської Русі й сучасної України.
День державності запроваджений на утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, а також для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про буцімто єдність походження українського та російського народів.
Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави — міста Києва — та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності. Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Її державотворчі традиції продовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна.
Святкуючи це свято, ми засвідчуємо також і повагу до Тараса Шевченка, Миколи Костомарова, Володимира Антоновича, Михайла Драгоманова, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Грушевського, інших визначних представників національної еліти і борців за державність та незалежність України.
День української державності нероздільно пов’язаний із військовими тисячолітніми традиціями, з історією українського конституціоналізму, з прагненнями до свободи та самостійності та державними символами.
Ми маємо знати та пишатися досягненнями нашої держави на шляху її становлення. Бо є чим — Україна має понад тисячолітню історію українського державотворення!
По-особливому актуальним відзначення цього свята є для нинішніх подій в Україні, коли ми, українці, разом із прогресивною міжнародною спільнотою боремося із рашистськими загарбниками, захищаючи свій народ, своє право на незалежність держави.
Про роботу педагогічної ради від 30.06.2022
30 серпня відбулося чергове засідання педагогічної ради коледжу, на якому голови циклових комісій доповіли про компетентнісне використання інноваційних, авторських ідей, знахідок та надбань педагогів Фахового коледжу та їх практичне втілення; підбили підсумки роботи за рік, зазначивши на необхідності виробленню у студентів уміння самостійно навчатися, особливо в складних умовах воєнного часу, поповнювати свої знання; орієнтуватися в стрімкому потоці наукової інформації. Викладачам, з метою підвищення власного рейтингу, спрямовувати методичну та інноваційну діяльність на забезпечення якісного ведення освітнього процесу; запроваджувати нові інтерактивні, передові форми та методи навчання, особливо в умовах дистанційної освіти, шляхом підвищення кваліфікації, самоосвіти, вебінарів тощо, домагатися такого стану, щоб кожна лекція, семінарське чи практичне заняття забезпечували студентам глибокі знання тощо.
Заступник директора з навчальної роботи Вяткіна Т.Г. підбила підсумки державної атестації; результати проходження підвищення кваліфікації викладачів, за поданими клопотаннями, наголосивши на необхідності всім викладачам фахового коледжу постійно вдосконалювати викладання дисциплін, передбачених навчальним планом, особливу увагу звернути на дисципліни математичного та природничого циклів, українську мову (за професійним спрямуванням), історію, іноземну мову; підвищувати рівень знань студентів з цих дисциплін тощо.
Заступник директора з виховної роботи Гущина А.В. доповіла про навчально-патріотичне виховання в закладах освіти відповідно до нової Конституції від 06.06.2022р. наголосивши на необхідності викладачам та класним керівникам взяти до уваги Концепцію національно-патріотичного виховання при плануванні виховної роботи в групах та під час реалізації виховної мети на заняттях та розробити заходи щодо її реалізації в коледжі в 2022-2023 н.р. та до 2025 року.
Директорка коледжу Крикуненко Л.О. доповіла про Правила призначення стипендії, порядок формування рейтингу на академічну стипендію, про затвердження стипендіального фонду на перший семестр 2022-2023 н.р.
Підсумовуючи, директорка побажала всім працівникам, насамперед, мирного неба над головою, душевного спокою та злагоди у родинах.