10 вересня визначають День фізичної культури і спорту. Свято було встановлено на підтримку спортивного і фізкультурно-оздоровчого руху нації згідно з указом Президента України від 29 червня 1994 року № 340/94.
Прийнято вважати, що спорт і фізична культура є одними з головних складових здорового способу життя. Дійсно, недолік рухів послаблює людський організм, і саме фізичне навантаження допомагає підтримувати в працездатному стані серцево-судинну і кістково-м’язову систему та інші. Під час занять фізкультурою і спортом в організмі поліпшуються всі життєво-необхідні показники людини.
Багато перемог здобули українські спортсмени, виступаючи у різноманітних видах спорту. Легендами українського спорту є стрибун Сергій Бубка (35 світових рекордів), футболісти Олег Блохін та Ігор Бєланов, відзначені «золотим м’ячем” як найкращі футболісти Європи. Відоме ім’я українського борця греко-римського стилю Івана Піддубного.
Визнана в світі і українська школа художньої гімнастики. Зірками цього виду спорту свого часу були Ірина Дерюгіна і Лариса Латиніна, яка завоювала 18 олімпійських медалей (9 золотих, 5 срібних та 4 бронзові) – це найбільше досягнення в історії олімпіад. Всього українськими спортсменами було завойовано більше чотирьохсот олімпійських медалей.
Сьогодні на спортивному небосхилі України сяють нові зірки. Боксери Олександр Усік, Василь Ломаченко, Дзюдоїстка Дар’я Білодід, фехтувальниця Ольга Харлан, борець греко-римського стилю Жан Беленюк та багатьох інших знають далеко за межами України.
Свято фізичної культури і спорту відзначається по всій Україні. Це і День тренера, і День спорту, і урочиста дата для всіх, хто цінує і шанує заняття спортом, одночасно.